Obchodovanie na burze rozvíja osobnosť a otvára cestu k finančnej nezávislosti

Share This Post

Svet, v ktorom žijeme, je plný paradoxov. Jedným z nich je aj fakt, že všetko ovládajú peniaze. V škole nás však finančnú gramotnosť neučia, a tak väčšina z nás strávi celý život v nevedomosti. Súčasný finančný systém je nastavený tak, aby z neho mohli benefitovať bohatí, šikovní a hlavne informovaní ľudia.

Zodpovedné obchodovanie na burze so sebou prináša množstvo výhod, ktoré siahajú ďaleko za možné finančné benefity. V prvom rade vás naučí disciplínu, rozvinie vašu osobnosť a pomôže ovládnuť vaše emócie.

Obchodovanie a rozvoj osobnosti

Obchodovanie na burze je priamo spojené s rozvojom osobnosti. Rastúce zisky (prípadne straty) vás donútia pracovať na sebe, študovať indikátory, stratégie a psychológiu. Úspešný obchodník sa vyznačuje týmito vlastnosťami:

  • Akčnosť – Ak vidí šancu, hneď po nej skočí.
  • Flexibilita – Pri obchodovaní je nutné vedieť prehodnotiť situáciu a prijať nové skutočnosti.
  • Disciplína – dobrá stratégia je alfou a omegou obchodovania na burze. Jej dodržiavanie je veľmi dôležité aj v prípadoch, že niekedy na prvý pohľad nedáva zmysel
  • Schopnosť zvládať stres – Trh vie občas poriadne prekvapiť, čo na obchodníka vyvíja neustály tlak. Správni traderi tak po čase prakticky získajú imunitu voči stresu.
  • Emócie pod kontrolou – Najväčším nepriateľom obchodníka na burze sú emócie ako chamtivosť, strach, nádej a láska (viac tu). V živote na vás emócie často pôsobia negatívne a nedovoľujú vám vidieť objektívnu realitu. Traderi podobné problémy nemajú.

Rozvoj finančnej gramotnosti

Samozrejme, obchodovanie na burze, to nie sú iba grafy. Úspešný trader myslí na všetko a zaujíma sa o svet okolo seba. sleduje aktuálne dianie na trhu, ekonomiku, novinky zo sveta a v neposlednom rade aj históriu.

Po dlhšom čase strávenom obchodovaním, lepšie pochopíte svet financií. Zistíte, ako fungujú peniaze a prečo vôbec majú nejakú hodnotu, otvoríte svoju myseľ novým konceptom a zbavíte sa zaužívaných, ale škodlivých zvykov, ktoré vám bránia dosiahnuť vaše sny.

Získanie finančnej nezávislosti

Asi najatraktívnejšou výhodou obchodovania je získanie finančnej nezávislosti. Ak viete čo robíte, s menším kapitálom (do 1 milióna eur) budete schopní vytvárať konzistentné zisky a vytvoríte si tak slušný aktívny príjem.

Mnoho ľudí si chce na burze iba privyrobiť. V poslednej dobe sa veľmi rozšírili takzvaní víkendoví traderi, ktorí strávia pracovný týždeň v práci a cez víkend otvoria zopár sľubných pozícií. Pri obchodovaní nie je nutné presedieť pred grafmi celé dni. Všetko je to o prioritách.

Najťažšie je začať

Často platí, je najťažšie je začať. Schopnosť poraziť trh a odísť ako víťaz síce vyzerá lákavo, ale stojí veľa námahy. Obchodovanie so sebou totiž nesie úplne nový spôsob myslenia. Na internete je obrovské množstvo informácií a pri tradingu sa osvedčili rôzne stratégie, ktoré sú často protichodné. Vyznať sa v tom všetkom, to dá zabrať.

Vyhnúť sa začiatočníckym chybám a ušetriť tak peniaze, ktoré by ste inak prerobili na burze, vám pomôžu napríklad nové kurzy obchodovania, ktoré nájdete na Trading11. Výrazne tak skrátite dobu učenia, behom mesiaca si osvojíte zásady obchodovania, vytvoríte si prvú kvalitnú obchodnú stratégiu a môžete začať zarábať.

Related Posts

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Objem obchodů s nezaměnitelnými tokeny za 2. čtvrtletí klesl o 40 %

Navzdory mimořádně úspěšnému začátku roku pro nezaměnitelné tokeny nevypadá...