Opakuje bitcoin svůj průlom v roce 2020? Zde je důvod, proč může být dalším cílem 92 tisíc dolarů

Share This Post

Zdá se, že cena bitcoinu je připravena v nadcházejících týdnech vzrůst k 90 000 USD nebo nad ní díky kombinaci podpůrných technických, řetězcových a fundamentálních ukazatelů.

BTC cena býčí vlajka nabývá tvaru

Cena BTC vstoupila do fáze konsolidace a pohybuje se do strany v trojúhelníkové formaci připomínající býčí vlajku poté, co dosáhla nového historického maxima na ceně 69 210 USD.

Tradiční analytici vidí zejména býčí vlajky jako býčí pokračovací vzory, které by mohly zvýšit ceny stejně jako předchozí vzestupný trend. Tento únik obvykle doprovází nárůst objemu obchodování.

Šance bitcoinu na prolomení jsou v současné době značné, protože cena se konsoliduje, zejména po nových historických maximech a dalších důvodech, o kterých se hovoří níže. Příští cíl by tedy mohl být v nadcházejících týdnech kolem 92 500 USD, což je o 35 % více oproti současným úrovním.

Zvýšení přílivu bitcoinových ETF

Vzestupný trend bitcoinu se v posledních týdnech shodoval s rostoucím přílivem kapitálu do burzovně obchodovaných fondů (ETF) se sídlem ve Spojených státech. Pozoruhodné je, že tyto ETF drží k 7. březnu více než 53 miliard dolarů v rezervách ve srovnání s 27,95 miliardami dolarů při jejich uvedení v lednu.

Vyšší přílivy do ETF naznačují, že více investorů nakupuje akcie ETF, což zase zvyšuje poptávku po podkladových aktivech. Je to proto, že správce fondu může potřebovat zakoupit další aktiva, aby zajistil, že ETF přesně odráží složení indexu nebo sektor, který sleduje.

„Zdá se, že schválení Bitcoin Spot ETF spustilo akumulaci, která, pokud bude zachována, dožene BTC do října 2024 na 100 000 USD,“ komentoval tržní analytik Timothy Peterson X.

Rostoucí příliv ETF navíc přichází týdny před halvingem. Historicky byly události snížení na polovinu spojeny se zvýšením ceny před (a po) snížení odměny za těžbu na polovinu.

Bitcoinový fraktál 2020 naznačuje další zisky v budoucnu

Aktuální cenová akce bitcoinu také velmi připomíná historický fraktál před jeho cenovým vzestupem k 69 000 USD v listopadu 2021, podle tržního analytika Jelleho.

Srovnání konsolidace cen bitcoinů mezi roky 2024 a 2020. Zdroj: TradingView/Jelle

Tyto podobné poklesy kolem historicky vysokých cen naznačují, že další krok vzhůru by mohl být hned za rohem, jako během posledního býčího cyklu, i když s určitými rozdíly. 

„Bitcoin se chová podobně jako historicky nejvyšší průlom v roce 2020,“  argumentuje Jelle  na X a dodává:

„Neúspěšný průlom s ostrou korekcí, pak nějaká konsolidace a úspěšný průlom výš.“

Pokud by se historie opakovala s úspěšným průlomem výše, cena BTC bude cílit na ceny severně od 75 000 USD.

Related Posts

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...