Panika na trhoch nahráva rastu ceny zlata a bitcoinu

Share This Post

Tento týždeň máme na trhu veľmi veselo. V pondelok regulátor uzavrel First Republic Bank a Pacific Western Bank nemá k tomu ďaleko. V stredu FED zvýšil sadzby o 25 bázických bodov a Jerome Powell v nasledujúcej tlačovej konferencii vyhlásil, že sa podmienky v bankovom sektore od marca výrazne zlepšili a americký bankový systém je zdravý a odolný. Čo na to zlato a bitcoin?

Panika na trhoch nahráva rastu ceny zlata a bitcoinuVývoj ceny bitcoinu za posledné hodiny a dni. Je vidieť krásny rast a naberanie síl pod hranicou 30 000 USD (zdroj: TradingView).

Trh si evidentne myslí svoje. Nastal výpredaj akcií bankového sektora a ľudia začali hľadať možnosť investovať do alternatív. Zlato prelomilo svoje all-time high a bitcoin tiež pekne narástol. Dostali sme sa k hranici 29 500 USD. Podľa analýz sa veľa likvidity nachádza v rozmedzí 31 – 35 tisíc USD. A hoci sa zdá, že zlato rastie lepšie, tak v januári 2020 by ste kúpili 4,9 unca zlata za 1 BTC a dnes za jeden token kúpite 14,2 unca zlata. Výkon bitcoinu je tak výrazne lepší v porovnaní so zlatom.

Záver

Uvidíme, ako sa bude vyvíjať politika FED aj naďalej. Pri pohľade na posledný dot plot graf vidíme, že sa aktuálne nachádzame na hranici, ktorú väčšina členov označila ako možný strop. Z toho by logicky vyplýval začiatok obdobia stagnácie sadzieb a postupného klesania. Čo však nastane, sa reálne nedá povedať, pretože v poslednej dobe je všetko len politika. A politika je viac o moci ako o racionálnych rozhodnutiach. Istého teda nie je vôbec nič.

Sme novo tiež na sociálnej sieti LinkedIn . Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej  diskusnej skupiny na Facebooku . Nezabudnite sa tiež pripojiť na náš  oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN SK , kde nájdete ďalší zaujímavý obsah. Máme tiež  Youtube kanál , kde môžete dať odber , aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon  TU .  

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...

Trezor hlási medzitýždenný nárast tržieb o 900 %

V oblasti hardvérových peňaženiek sa často spomínajú výrobcovia Ledger...

TA – predikcia ceny bitcoinu pre nasledujúce obdobie

Tento týždeň nám cenu bitcoinu ovplyvňovala veľa politika a tvorba...