Ďalšia americká banka sa rúba

Share This Post

V pondelok uzavrel americký regulátor First Republic Bank (FRC) a vyzerá to, že na rade je ďalšia banka. Pacific Western Bank (PACW) už pri páde bánk Signature a Silvergate odpísala viac ako 65 % z ceny akcií. Tento týždeň, po vyhlásení o zvažovaní strategických možností do budúcnosti, prišiel ďalší dramatický prepad. Ustojí tento tlak?

Pacific Western Bank bola na zozname diskutovaných problémových bánk už po marcovom kolapse troch amerických bánk. Teraz, po uzavretí First Republic Bank, prišla s vyhlásením, že zvažuje všetky možnosti nad budúcou stratégiou. Na pomoc si prizvala poradcov z firiem Piper Sandler a Stephens. Trh reagoval ďalším prepadom akcií, tentoraz o 42 % a možno ešte nekončíme.

Ďalšia americká banka sa rúbaVývoj ceny akcií Pacific Western Bank (PACW). Prepad ceny prišiel pri marcovom páde bánk a tento týždeň po vyhlásení o hľadaní strategických možností (zdroj: TradingView.com).

Banka má sídlo v Los Angeles a jej trhová kapitalizácia je zhruba 750 miliónov USD. Podľa vyhlásenia aktuálne rokuje s niekoľkými partnermi a investormi, aby mohla maximalizovať svoju hodnotu pre akcionárov. Je možné, že celý proces skončí uzavretím banky regulátorom a núteným predajom. Rovnako ako to bolo v pondelok pri FRC a jej predajom JPMorgan.

Záver

Americký bankový systém má evidentný problém s likviditou a dôverou. Stačí najmenšia správa v médiách a už prebieha výpredaj a run na banku. A čo potom až skončí platnosť podporných balíčkov. Alebo snáď FED zavedie nové? A kam to všetko povedie? Pacific Western Bank je len ďalší z radu problémov, ktoré vyplávajú na povrch.

Myslím si, že kríza sa jednoducho musí odžiť, to zlé musí odísť a na zvyškoch môže vyrásť niečo nové a zdravé. Bankový systém sa považuje za najviac regulovaný priemysel na svete a tým skôr potrebuje skutočne systémovú zmenu (nie len ďalšiu reguláciu).

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cnbc.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...