Ďalšie banky sú možno pred zatvorením

Share This Post

Minulý týždeň zavrela Silvergate Bank a regulátori uzavreli Silicon Valley Bank (SVB). V nedeľu večer prišla správa o uzavretí ďalšej banky s úzkou väzbou na technologický priemysel. Signature Bank má sídlo na Manhattane a regulátori ju uzavreli práve pre riziko až príliš vysokej expozície v jednom segmente.

Riziko, že padnú ďalšie banky, je stále v hre. Vláda oznámila, že nebude riešiť pád bánk, ale budú riešiť záchranu vkladov ľudí. To znamená, že akcionári a nepoistení veritelia majú smolu. Efekt bol jasný a na akciových trhoch bánk začal v pondelok výpredaj. Viac ako 60 % odpísali akcie First Republic Bank, Western Alliance Bank, Pacific Western Bank alebo Zions Bank. Podobný prepad na akciách zažili v minulom týždni aj vyššie spomínané banky pred svojim uzavretím.

Znamená to, že padnú?

To rozhodne neznamená, že dôjde k pádu aj týchto bánk. Akcie padajú v súvislosti s oznámením vlády o spôsobe riešenia súčasných problémov. Akcionári sa snažia obmedziť svoje riziko, a tak predávajú. Naopak pre spotrebiteľov sa to javí ako dobrá správa. Vklady dostanú a niektorí analytici spomínajú ukončenie reštriktívnej politiky FED a skoré zníženie sadzieb. Osobne si ale nemyslím, že by 209 miliárd USD aktív SVB či 110 miliárd USD v Signature Bank donútili FED tak rýchlo otočiť.

Záver

Z krátkodobého hľadiska sa určite jedná o problém. SVB často bola primárnou bankou technologických startupov. Navyše veľké bankové domy možno budú viac váhať, než sa prepoja s kryptomenovým svetom. Ale to je opäť príležitosť pre malé a inovatívne banky, aby vyrástli a zaujali miesto uzavretých bánk. Možno to krátkodobo spôsobí problém s likviditou, ale pre kryptomeny to rozhodne zásadný problém nie je.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: nypost.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...