Giancarlo: CBDC by mala chrániť súkromie, nie byť nástrojom na sledovanie

Share This Post

Bývalý predseda Komisie pre obchodovanie s komoditami (CFTC) Christopher Giancarlo tvrdí, že digitálne meny vydané centrálnou bankou (CBDC) by mali byť navrhnuté tak, aby chránili súkromie používateľov, a nie na to, aby sa stali nástrojom na sledovanie finančných transakcií. Čo ďalšie bývalý predseda CFTC vyhlásil?

CBDC ako sledovací nástroj?

Giancarlo v nedávnom rozhovore pre portál The Hill uviedol, že mnoho krajín sa už zaoberá návrhom vlastných CBDC a že ide o zásadnú otázku, ako budú tieto meny navrhnuté. Podľa neho by mali byť navrhnuté tak, aby zabezpečovali súkromie a anonymitu používateľov.

Bývalý predseda CFTC tvrdí, že Spojené štáty by mali byť na čele vývoja digitálnych mien vydané centrálnou bankou a mali by sa zamerať na to, aby sa stali „mincami slobody“ namiesto „mincami dohľadu“.

Christopher Giancarlo ďalej tvrdí, že opatrenia proti praniu špinavých peňazí (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer) sú zastarané a z ústavného hľadiska diskutabilné. Ak by tak mala nastať zmena, USA by museli preskúmať súčasnú politiku finančného dohľadu.

Giancarlo uvádza, že CBDC by mali byť vytvorené s cieľom poskytnúť bezpečné, rýchle a efektívne platby a aby mali možnosť konkurovať súkromným digitálnym menám. Zároveň by však mali byť navrhnuté tak, aby chránili súkromie používateľov a aby neboli zneužité na masové sledovanie a dohľad.

Christopher Giancarlo je v kryptomenovej komunite známy ako „Crypto Dad“ vďaka svojej podpore kryptomien. Okrem toho je tiež iniciátorom projektu Digital Dollar Project, ktorý stojí za vývojom digitálneho dolára.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 24 507 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o slovách Giancarla myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Na celý príspevok sa môžete pozrieť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: twitter.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...