Hoskinson: Kryptomeny by sa mali odstrihnúť od bánk

Share This Post

Zakladateľ kryptomenovej spoločnosti Cardano Charles Hoskinson vo svojom nedávnom príspevku vyhlásil, že kryptomeny by sa mali odstrihnúť od bankového sektora. Čo ďalšie Hoskinson povedal?

Hoskinson o odstrihnutí krypta od bánk

Charles Hoskinson, zakladateľ kryptomenovej spoločnosti Cardano, vo svojom nedávnom príspevku na Twitteri vyhlásil, že kryptomeny by sa mali odstrihnúť od bánk. Podľa neho by sa kryptomeny mali zamerať na vlastné ekosystémy a nezaoberať sa bankovými inštitúciami.

Podľa Hoskinsona by digitálne aktíva mali byť oddelené od tradičného bankovníctva, pretože tento sektor je plný nestabilných a nespoľahlivých inštitúcií. Hoskinson tvrdí, že banky sa dostanú do problémov, pokiaľ bude možné digitalizovať štátne poklady.

Tento tweet bol zverejnený len pár dní po uzavretí Signature Bank regulačnými orgánmi, čo v podstate vylúčilo jednu z posledných ľahkých možností pre kryptomenové firmy, ako zostať pripojené k tradičnému finančnému systému.

Regulátori uzavreli tri popredné americké finančné inštitúcie v priebehu tohto mesiaca (Silvergate Capital, Silicon Valley Bank a Signature Bank), čo spôsobilo značné straty mnohým kryptomenovým spoločnostiam. Okrem toho sa aktuálne švajčiarsky bankový gigant Credit Suisse nachádza v problémoch.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 24 860 USD podľa KMC, cena tokenu ADA sa pohybuje okolo 0,326 USD.

Záver

Čo si o slovách Charlesa Hoskinsona myslíte vy? Ako reagujete na súčasnú „bankovú“ krízu vo svete? Podeľte sa s nami o svoj názor do komentárov alebo na naše sociálne siete. Celé vlákno na sociálnej sieti Twitter si môžete prejsť pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...