Predikcia ceny bitcoinu na základe posledných udalostí

Share This Post

Posledné dva týždne sa na trhu deje množstvo zaujímavých vecí. Akcie bánk lietajú hore a dole, krypto rastie, vlády zasadajú, Powell má príhovory a banky padajú. Ako to ale prečítať s ohľadom na možnosti predikcie zmeny ceny bitcoinu? Pokúsim sa v krátkosti zhrnúť môj uhol pohľadu.

Prvé, čo vidím, sú stredne veľké banky, ktoré uzavreli alebo boli uzavreté. Pre krypto krátkodobý problém, ale pretože to destabilizovalo aj stablecoin, tak ľudia radšej presunuli aktíva do bitcoinu a hlavných altcoinov. Zvyšok sa klasicky viezol. Ďalej potom vidím ďalšiu neistotu vo svete fiat peňazí. Banky riešia, či by ustáli podobnú situáciu, ako nastala v Silicon Valley Bank a Silvergate. Do toho sa Credit Suisse prepadá do veľkých problémov (nie že by  ich nemala už predtým). Vyriešila to pôžičkou od Švajčiarskej národnej banky vo výške 54 miliárd USD. Osobne si myslím, že iba predlžujú agóniu. Trh to vie, takže táto správa nemala na cenu kryptomien veľký vplyv.

Stále je tu vysoká inflácia

Do toho je tu inflácia a jej nie úplne valné výsledky. Asi už nikto neverí 2 % na konci roka. Európska centrálna banka včera zvýšila sadzbu o 50 bázických bodov. Zasadnutie FED je v stredu budúci týždeň. Zatiaľ si väčšina myslí, že sadzby zdvihnú o 25 bázických bodov. A do toho americký dolár, ktorý tento týždeň klesá a mesačné sviece je tiež červená. To samozrejme vytvára podmienky na rast ceny bitcoinu.

Aktuálny výhľad trhu na zmenu sadzieb na stredajšom zasadnutí FED (zdroj: CME FedWatch).
Aktuálny výhľad trhu na zmenu sadzieb na stredajšom zasadnutí FED (zdroj: CME FedWatch).

Čo na to teda bitcoin?

V utorok býky zaútočili na 26 500 USD. Došlo k rýchlemu zamietnutiu a vrátili sme sa na podporu 25 000 USD. Dnes sa pokúša znova. Ak sa podarí deň uzavrieť nad 25 200, tak by mohol trend vydržať a otvoriť cestu k rastu až k rezistencii na 27 500 USD.

Denný graf bitcoinu vrátane dôležitých úrovní a Fibonacciho retracementu. Urdžíme tempo rastu alebo končíme? (zdroj: TradingView.com)
Denný graf bitcoinu vrátane dôležitých úrovní a Fibonacciho retracementu. Udržíme tempo rastu, alebo končíme? (zdroj: TradingView.com)

Záver

Bitcoin sa aktuálne obchoduje okolo 26 000 USD. Od soboty de facto rastie a pripísal skoro 30 %. Pri pohľade do objemov ale vidím, že začínajú slabnúť. Relative Strength Index (RSI) je blízko 70 bodov, čo značí takmer prekúpený trh. Uvidíme, či býky dnes zvládnu preraziť vyššie, ale osobne by som si dnes skôr stavil na medvede. To ale rozhodne nie je žiadna investičná rada pre vás alebo odporúčania. Ide len o môj osobný názor.

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cryptonews.com

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...