Cena bitcoinu překonala 26 tisíc dolarů, protože inflace v USA dosáhla 6 %

Share This Post

Cena bitcoinu zaznamenala prudký nárůst nad 26 000 USD, když ministerstvo práce Spojených států zveřejnilo nejnovější údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) za únor 2023.

CPI minulý měsíc vzrostl o 0,4 % na sezónně očištěné bázi, přičemž ministerstvo poznamenalo, že index všech položek označující inflaci se za poslední rok zvýšil o 6 %. Ministerstvo práce poznamenává, že inflace zaznamenala nejnižší 12měsíční nárůst od období končícího září 2021.

CNBC uvedla, že konvenční trhy byly po vydání volatilní, zatímco trhy s kryptoměnami reagovaly pozitivně. 

CPI

CPI měří průměrnou změnu spotřebitelských cen zboží a služeb v čase. Vypočítává ho Bureau of Labor Statistics a používá se jako ukazatel inflace.

CPI odráží vzorce utrácení spotřebitelů za položky, jako je jídlo, bydlení, doprava, oblečení, lékařská péče a rekreace. Používá se k přizpůsobení mezd, dávek a plateb sociálního zabezpečení, měření ekonomické výkonnosti a nastavení měnové politiky.

Indexy

Prohlášení amerického ministerstva práce uvádí, že k měsíčnímu nárůstu všech položek nejvíce přispěl index útulků, který představoval 70 % nárůstu CPI v únoru 2023. Přispěly také indexy pro potraviny, rekreaci, vybavení domácností a provoz. 

Index potravin vzrostl minulý měsíc o 0,4 %, zatímco index potravin doma vzrostl o 0,3 %. Energetický index se snížil o 0,6 %, zatímco indexy zemního plynu a topných olejů v únoru také poklesly.

Reakce komunity na růst BTC

Širší komunita kryptoměn nabídla 14. března různé možnosti. Anthony Pompliano, spoluzakladatel a partner společnosti Morgan Creek Digital, se zabýval aktualizací CPI v sérii tweetů, v nichž zdůraznil zhodnocení bitcoinu v reakci na nejnovější čísla o inflaci.

Zastánkyně bitcoinu a zakladatelka a generální ředitelka Custodia Bank Caitlin Longová vyzdvihla cenový výkon BTC po bouřlivém týdnu, kdy padly společnosti jako Silicon Valley Bank a Signature Bank.

Related Posts

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...

Do Kwon, zakladateľ Terraform Labs, bol zatknutý

Spoločnosť Terraform Labs asi nie je potrebné dlho predstavovať....

Držať bitcoin sa vypláca, je to uchovávateľ hodnoty

Na serveri Blockchain.com možno nájsť množstvo štatistík a dát...

Bitcoin tento rok prekonáva 97 % všetkých spoločností z indexu S&P 500

Trh s kryptomenami aj naďalej viac ako statočne prechádza...