Pokud se naplní tento scénář, Bitcoin půjde na 8 000 dolarů!

Share This Post

Ano, ano. Další predikce, úvaha nebo analýza. Ale i o tom jsou kryptoměny a kryptoměnové trhy. No a jak vypadá situace aktuálně? To závisí na tom, jak se na trhy díváte vy. Díváte se na nejbližší 2–3 dny? Na situaci, která může nastat do konce roku? Nebo vám jde o dlouhodobý (několikaletý) hodl? Pokud vás však zajímá krátkodobá situace a aktuální pohled na trh, tak asi nebudete z tohoto článku úplně nadšení.

Bitcoin osciluje okolo 10 000 dolarů, ale ještě ani zdaleka nemá vyhráno

Bitcoin aktuálně sice vyhrál bitvu, ale válku ještě ani zdaleka ne. Tak by se dala popsat aktuální cenová situace, v níž se největší z kryptoměn nachází. No a není jí tedy co závidět. Poměrně delší dobu se BTC drží zejména v rozhraní 9 300 až 9 700 dolarů (uzavření týdenních svíček) a i přesto, že se dostal přes 10 000 dolarů, tak o jistém bullrunu ještě nemůžeme mluvit ani zdaleka.

Jak jsme již informovali také ve včerejších zprávách, 10 300 dolarů je jasným cílem pro býky (od kterého nás v době psaní dělí pouze něco méně než 80 dolarů). Pokud však nedojde k jasnému proražení, tak silná rezistence nás může výrazně odrazit směrem dolů. A teď se to nemusí zastavit pouze na levelu 9 700 nebo 9 300 dolarů. Může to jít ještě níž.

Podle více traderů a investorů se může BTC dostat minimálně na level 9 100 dolarů. Analytici jako například Nick Cote, Donal, Scott Melker nebo Josh Rager shodně věří, že otestování supportu 9 100 dolarů je před námi. Nick Cote se vyjádřil následovně:

„Aktuálně se Bitcoin nachází v kritické části. Pokud dojde k výstřelu nad 10 300 dolarů, tak by se mělo dařit zejména býkům. Naopak, pokud se nepodaří tento level prorazit, cesta zpět až ke hranici 9 100 dolarů by mohla být aktuální.“

Volatilita bude pokračovat i nadále

No ale to by ani zdaleka nemuselo být to nejhorší, co se Bitcoinu může udát. Velká většina obchodníků se aktuálně přiklání k možnosti, že Bitcoin bude v nejbližších týdnech velmi volatilní. Cena by se měla pohybovat mezi 10 000 dolary jako hlavní rezistence (pokud se pohyb nad 10 300 dolarů nepotvrdí) a 8 000 dolary jako hlavní support (který však nebyl otestován již delší dobu).

Potvrdil to například i zmíněný trader Donal, který vnímá level 9 100 dolarů jako nejpodstatnější.

„Se snižujícími se objemy můžeme očekávat nejen zvýšenou volatilitu. Rovněž se dá očekávat i pokles ceny a otestování supportu 9 100 dolarů. Pokud cena neklesne pod, tak můžeme očekávat aktivní útok býků na 10 000 dolarů a výše. Pokud support nevydrží, očekávám pohyb dolů až ke částce 8 000 dolarů.“

Závěr

No tak jak to tedy bude? Jsou tyto analýzy opodstatněné nebo tito obchodníci možná z části přehánějí? Přece jen jsme se pod 9 000 dolarů nepodívali už jistou dobu. Myslíte si, že se tak stane již v blízké budoucnosti? Nebo že se tak stane vůbec ještě někdy? O své názory a myšlenky se neváhejte podělit v komentářích níže nebo přímo na Facebooku.

Co číst dál?

Proč zvolil Satoshi Nakamoto právě 21 milionů BTC? Odpověď může být lehčí, než se zdá!

Zdroj:
ccn.com

Related Posts

Bankový gigant JPMorgan hovorí, že zrútenie bitcoinu a kryptomien môže byť krátkodobé – tu je dôvod

JPMorgan, gigant finančných služieb, hovorí, že najnovšie zrútenie trhu...

El Salvador dnes nakoupil 80 dalších bitcoinů

Podle tweetu prezidenta středoamerické země Nayiba Bukeleho dnes Salvador...

SEC zamietla žiadosť o Grayscale Bitcoin ETF, spoločnosť zodpovedá žalobou!

SEC potvrdila svoj anti-krypto postoj tým, že odmietla vysoko...

[SPRÁVY] • Samsung začne vyrábať čipy pre ťažbu bitcoinov • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bolo to práve počas uplynulého...

Napriek prepadu stále neexistuje aktívum s lepším risk/reward pomerom ako bitcoin, hovorí populárny analytik

Populárny krypto analytik porovnáva výnosy tradičnej investičnej triedy s...

[SPRÁVY] • Súd nariadil likvidáciu spoločnosti Three Arrows Capital • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Bitcoin sa minulý týždeň pokúsil...