[Popoludňajšie správy] • Ethereum PoW dostáva mimoriadne dôležitú aktualizáciu • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Primárna kryptomena sa minulý týždeň silne prepadla z niekoľkomesačného maxima cez 25 200 USD na niekoľkotýždňové minimum pod 21 000 USD. To všetko sa odohralo počas necelých siedmich dní.

Keď teda prišiel víkend, aktívum sa upokojilo a obchodovalo sa prevažne v rozmedzí 21 000 až 22 000 USD. Tiež začiatok aktuálneho týždňa postrádal akúkoľvek akciu. Včera došlo k niekoľkým cenovým prepadom pod 21 000 USD, ale BTC sa podarilo tieto straty pomerne rýchlo získať späť. K dnešnému dňu kryptomena vyskočila nad 21 000 USD a stojí zhruba 500 USD severne od tejto hodnoty.

Altcoiny včera mierne ustúpili, ale väčšina z nich dnes zozelenala. Ethereum po víkendovom náraste nad 2 050 USD v jednej chvíli strácalo cez 500 USD. Teraz sa však druhá najväčšia kryptomena obchoduje sebavedome nad 1 600 USD po 5,5-percentnom dennom raste. [1]

Mohlo by vás tiež zaujímať: Scaramucci zdôrazňuje kľúčové faktory, prečo sa kryptotrh čoskoro zotaví

Kryptomeny

Ethereum PoW dostáva mimoriadne dôležitú aktualizáciu

Podľa oficiálnej stránky Ethereum PoW na Githube dostal projekt druhú aktualizáciu kódu, pričom sa presadzuje EIP-155. Zásadná hodnota tejto aktualizácie spočíva v reťazovom ID, ktoré by bolo povinným znakom pre všetky transakcie v sieti.

Nová aktualizácia je dôležitým krokom pre pridanie väčšej ochrany PoW verzie druhej najväčšej kryptomeny na trhu, pretože by mincu chránila pred replay útokom iných forkov.

Replay útok je transakcia, ktorá sa zákerne opakuje na mnohých blockchainoch. Príkladným použitím replay útoku je použitie transakcií v testnete a ich následné opakovanie na skutočnom blockchaine za účelom krádeže finančných prostriedkov. [2a]

Rainbow Bridge odolal ďalšiemu hackerskému útoku, útočník prišiel o 5 ETH

Systém Rainbow Bridge, ktorý uľahčuje prenos kryptograficky preukázateľných dát medzi menami near (NEAR) a ethereum (ETH), prežil ďalší hackerský útok, pri ktorom útočník prišiel o 5 ETH (7 878 ​​USD).

V príspevku na blogu z 22. augusta generálny riaditeľ spoločnosti Aurora Labs Alex Ševčenko uviedol, že útok na Bridge, ktorý prebehol cez víkend, bol automaticky zmiernený počas 31 sekúnd a že nedošlo k strate finančných prostriedkov používateľov.

Útok sa odohral potom, čo záškodník predložil vymyslený blok NEAR do zmluvy Rainbow Bridge. Transakcia vyžadovala bezpečný vklad vo výške 5 ETH.

„Automatické strážne systémy spochybňovali škodlivú transakciu, čo viedlo k tomu, že útočník prišiel o svoj bezpečný vklad,“

– uviedol Ševčenko. [2b]

Banky, burzy, firmy

Bývalý zamestnanec spoločnosti OpenSea žiada súd o zamietnutie prípadu obchodovania zasvätených osôb

Právnici bývalého zamestnanca spoločnosti OpenSea obvineného z obchodovania s dôvernými informáciami podali minulý týždeň návrh na zamietnutie súvisiacich obvinení s tým, že aktíva nepredstavujú cenné papiere ani komodity.

Nate Chastain, ktorý v období od januára do septembra 2021 pôsobil ako produktový manažér spoločnosti OpenSea, bol v júni obvinený ministerstvom spravodlivosti (DoJ) z dvoch podvodov a prania špinavých peňazí na základe obchodovania s dôvernými informáciami o NFT.

Je to prvýkrát, čo DoJ vznieslo také obvinenia proti osobe týkajúcej sa NFT, napísalo vtedy ministerstvo vo vyhlásení. Každé obvinenie z prania špinavých peňazí a podvodu s elektronickými prostriedkami má maximálny trest 20 rokov, čo znamená, že Chastainovi technicky hrozí maximálny trest 40 rokov odňatia slobody.

Chastainovi právnici podali minulý týždeň na Južnom okresnom súde v New Yorku USA návrh, v ktorom tvrdia, že vláda vzniesla obvinenie za použitie „zle odôvodnených aplikácií“ trestného práva, aby vytvorila precedens. [3a]

Burza vlastnená bankou DBS hlási nárast objemu obchodov s kryptomenami napriek volatilite trhu

Napriek volatilite na trhoch s kryptomenami v posledných niekoľkých mesiacoch zaznamenala maklérska odnož singapurskej banky DBS, DBS Digital Exchange (DDEx), platforma určená iba pre členov z radov inštitucionálnych a profesionálnych investorov, v priebehu júna značný nárast počtu uskutočnených obchodov.

Celkový počet transakcií na DBS Digital Exchange sa v júni oproti aprílu viac ako štvornásobil, pričom 90 % obchodov tvorili nákupné príkazy. V porovnaní s aprílom 2022 vzrástlo množstvo etherea (ETH) nakúpeného v júni 2022 o 65 %, zatiaľ čo počet nákupov bitcoinu (BTC) sa podľa vyhlásenia banky štvornásobil, uviedol 23. augusta Finews.Asia.

Okrem toho DBS zaznamenala nárast dopytu po svojich custody službách, ktoré majú na starosti nezávislé ukladanie digitálnych aktív vo vnútri banky. Medzi aprílom a júnom sa množstvo bitcoinov a etherea, ktoré boli držané v úschove, zvýšilo približne o 30 %, respektíve o 3 %. [3b]

CBDC, Regulácia

Iránska asociácia Impart požaduje regulačnú jasnosť pre používanie kryptomien v zahraničnom obchode

V nadväznosti na prvú oficiálne ohlásenú platbu kryptomenami v zahraničnom obchode sankcionované krajiny poukazujú iránski dovozcovia na nutnosť stabilnej regulácie pre pokračovanie obchodu prostredníctvom kryptomien.

Miestne správy 20. augusta citovali vedúceho iránskej Skupiny dovozcov a zástupcov zahraničných spoločností (Asociácia dovozcov) Alirezu Managhebiho, ktorý zdôraznil, že je potrebné pripraviť stabilné predpisy a infraštruktúru, aby bolo možné kryptomeny pre dovoz úspešne používať:

„Otázkou je, či vláda vypracovala konzistentné predpisy pre používanie kryptomien tak, aby sa počas dvoch mesiacov nezmenili a podnikatelia pôsobiaci v tejto oblasti neboli poškodení.“

Managhebi tiež spochybnil presvedčenie, že oficiálne používanie kryptomien na dovoz môže ukončiť dominanciu dolára na iránskom trhu. A pripomenul možnú hrozbu, nový spôsob platby môže viesť k vzniku podnikateľských skupín usilujúcich sa o rentu. [4a]

Mark Cuban kritizuje prístup SEC k regulácii kryptomien

Miliardár Mark Cuban vo svojom nedávnom tweete kritizoval prístup americkej Komisie pre cenné papiere a burzy k regulácii. Cuban vyzval agentúru, aby zverejnila „jasnú reguláciu“, ktorá by potom bola otvorená diskusii.

Komentár majiteľa klubu Dallas Mavericks prišiel v reakcii na článok v denníku Wall Street Journal, ktorý nedávno napísal predseda SEC Gary Gensler. Prístup SEC „regulácia presadzovaním“ sa dostal pod paľbu kritiky po tom, čo agentúra zažalovala blockchainovú spoločnosť Ripple.

Gensler tvrdí, že zákony o cenných papieroch by sa mali vzťahovať na aktíva v kryptomenách napriek novosti tejto technológie. Urobil porovnanie medzi kryptomenami a automobilmi, ktoré napriek pokroku v automobilovom priemysle naďalej používajú základné bezpečnostné prvky. [4b]

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...