[Popoludňajšie správy] • Hongkong ako krajina s najväčšou pripravenosťou na krypto v roku 2022 • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Je to menej ako týždeň, čo sa táto primárna kryptomena vznášala na vrchole a dosiahla 40-dňové maximum na cene viac ako 24 000 USD. Akonáhle sa však objavili správy, že Tesla predala podstatnú časť svojich podielov v BTC, aktívum stratilo 2 000 USD.

Hoci sa v nasledujúcich hodinách do istej miery zotavilo, začiatkom nového týždňa došlo k ďalšiemu poklesu ceny. Ako sme včera informovali, bitcoin sa prepadol o viac ako 1 000 USD a klesol pod 22 000 USD.

Potom, čo tam chvíľu zostal, dostal BTC ďalšiu ranu, podobnú tej predchádzajúcej, a prepadol sa o ďalších 1 000 USD. V dôsledku toho sa pozrel na najnižšiu cenovú pozíciu za posledný týždeň pod 21 000 USD.

Altcoiny sa v posledných dňoch tiež nachádzali v stave voľného pádu. Napríklad ethereum sa vyšplhalo nad 1 600 USD, čo bolo jeho vlastné multi-high. Tam sa obchodovalo až do nedele, ale včera stratilo 100 USD a dnes ďalších 100 USD. V dôsledku toho je teraz druhá najväčšia kryptomena blízko prelomenia hranice a pádu pod 1 400 USD. [1]

Kryptomeny

Hongkong ako krajina s najväčšou pripravenosťou na krypto v roku 2022

Hoci prijatie krypta verejnosťou zostáva kľúčom k jeho existencii, cesta k tomuto prijatiu mainstreamom vyžaduje, aby vlády vytvorili podpornú infraštruktúru, ktorá dopĺňa požiadavky technológie a ľudí.

Faktory, ako sú inštalácia krypto bankomatov, pre-krypto regulácia, kultúra startupov a spravodlivý daňový režim, signalizujú pripravenosť krajiny na prijatie kryptomien. S ohľadom na tieto faktory odhalila štúdia Forex Suggest pozíciu Hongkongu ako najlepšie pripravenej krajiny na široké prijatie kryptomien, a to so skóre pripraveností na kryptomeny 8,6.

Do prvej trojice s nižším skóre kryptopripravenosti 7,7, resp. 7,5 sa ďalej dostali Spojené štáty a Švajčiarsko. [2a]

SHIB je teraz možné využiť na platy prostredníctvom tohto partnerstva Shiba inu

Podniky, ktoré zamestnávajú držiteľov SHIB, im teraz môžu poskytnúť možnosť výplaty v SHIB. Pre podniky, ktoré chcú integrovať mzdy SHIB a ďalšie typy hromadných platieb, ponúka brána NOWPayments nástroj Hromadné platby.

Funkcia hromadnej platby umožňuje podnikom uľahčiť proces vyplácania mzdy a ďalších foriem hromadných platieb.

NOWPayment podrobne popisuje, ako to dosiahnuť, v článku na blogu. Podniky v podstate potrebujú iba krypto adresu SHIB, aby mohli posielať mzdy SHIB. Podniky môžu v podstate vyplácať mzdy svojim zamestnancom po tom, čo majú adresu SHIB a potrebné množstvo SHIB v peňaženke. [2b]

Banky, burzy, firmy

Tesla predala bitcoiny so ziskom 64 miliónov dolárov, napriek tomu vykázala stratu zo znehodnotenia 170 miliónov dolárov

Klesajúca cena bitcoinu prinútila spoločnosť Tesla vykázať stratu zo zníženia hodnoty vo výške 170 miliónov dolárov a zároveň solídny zisk za druhý štvrťrok, kedy došlo k 42 % nárastu tržieb.

Podľa údajov z Bitcoin Treasuries utratila Tesla v prvom štvrťroku 2021 1,5 miliardy dolárov za nákup približne 43 200 BTC. V rovnakom štvrťroku potom predala 10 % svojich bitcoinov za 272 miliónov dolárov.

Finančný riaditeľ Zach Kirkhorn vtedy poznamenal, že investícia spoločnosti Tesla do bitcoinov je dlhodobá a tieto predaje boli iba experimentom, ktorý mal demonštrovať likviditu a užitočnosť bitcoinu ako alternatívneho rezervného aktíva. Minulý týždeň však Tesla oznámila, že v tomto druhom štvrťroku predala 75 % svojich bitcoinov za 936 miliónov dolárov. [3a]

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao podal žalobu na ohováranie proti dcérskej spoločnosti Bloomberg

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao podal žalobu na dcérsku spoločnosť Bloomberg za ohováranie, ako vyplýva zo súdneho podania z 25. júla. Žaloba bola podaná na Vrchnom súde v Hongkongu, zatiaľ čo na okresnom súde v južnom okrese New Yorku bolo v súvislosti s týmto prípadom podané memorandum o práve. Dcérskou spoločnosťou je hongkonský vydavateľ časopisu Bloomberg Businessweek, spoločnosť Modern Media CL.

V podaní sa uvádza, že súvisiaci článok, ktorý bol uverejnený, obsahoval „niekoľko závažných a ohováračských obvinení voči spoločnosti Binance a Zhaovi, ktoré boli úplne nepodložené“. Tvrdí, že článok bol navrhnutý tak, aby čitateľov uviedol do omylu, že sa generálny riaditeľ a burza podieľajú na nezákonných alebo nechutných aktivitách.

Článok bol nazvaný „Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?“, ale v preklade do čínštiny bol uvedený iný titulok, ktorý viedol k podaniu žaloby. V preklade sa tvrdilo, že Zhao prevádzkuje Ponziho schému. Anglická verzia článku tiež obsahuje vety, ktoré Zhaovi vadí. [3b]

CBDC, Regulácia

SEC údajne vyšetruje Coinbase kvôli výpisom kryptomien

Spoločnosť Coinbase upútala pozornosť Komisie pre cenné papiere Spojených štátov (SEC) kvôli ponukám kryptomien. Zdroje oboznámené s touto záležitosťou agentúre Bloomberg oznámili, že SEC vyšetruje, či burza nechala používateľa obchodovať s aktívami, ktoré mali byť registrované ako cenné papiere.

Vyšetrovanie zatiaľ nebolo zverejnené a SEC sa k správe agentúry Bloomberg nevyjadrila. Publikácia uviedla, že SEC zvýšila kontrolu burzy po tom, čo sa zvýšil počet tokenov dostupných na platforme. Právny riaditeľ spoločnosti Coinbase Paul Grewal uviedol prostredníctvom Twitteru:

„Sme presvedčení, že náš prísny proces kontroly – proces, ktorý SEC už preskúmala – udržuje cenné papiere mimo našej platformy, a tešíme sa na spoluprácu so SEC v tejto záležitosti.“

[4a]

Japonské ministerstvo hospodárstva zriaďuje úrad pre politiku Web3

Japonské ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu (METI) otvára v sekretariáte ministra vlastnú kanceláriu pre politiku Web3. Nový subjekt sa zaväzuje združovať oddelenia zodpovedné za priemyselné financie, dane, podnikový systém a oddelenia, ktoré sa zaoberajú médiami a obsahom, športom, módou a ďalšími zábavnými odvetviami.

V oznámení z 15. júla sa upresňuje, že poslaním nového úradu bude posilniť rámec pre skúmanie otázok podnikateľského prostredia súvisiacich s Web3:

„Vzhľadom na to, že niektorí podnikatelia, ktorí sa venujú podnikaniu súvisiacemu s Web3, opúšťajú Japonsko a hľadajú príležitosti v zahraničí, je potrebné urýchliť úvahy o rozvoji podnikateľského prostredia v Japonsku.“

Podľa oznámenia bude rozvoj podnikateľského prostredia pre Web3 zahŕňať aj formuláciu politík. Preto by sa „Úrad pre politiku Web3“ mohol stať niečím viac ako len poradným orgánom. [4b]

Related Posts

[SPRÁVY] • Spoločnosť OpenSea zavádza nové zásady pre boj proti krádežiam NFT • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Po relatívne pokojnom víkende, ktorý...

[SPRÁVY] • Výkonní pracovníci spoločnosti Coinbase čelia žalobe akcionára • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: Kryptomeny Babydoge Swap Testnet bude spustený...

Coinbase zaznamenala ve 2. čtvrtletí ztrátu 1,1 miliardy dolarů kvůli „rychlému a zběsilému“ poklesu kryptoměn

Kryptoburzovní gigant Coinbase uvedl „rychlý a zběsilý“ pokles kryptotrhů...

Bývalý výkonný ředitel BitMEXu se přiznal k porušení zákona o bankovním tajemství

Další top manažer se připojuje ke třem spoluzakladatelům kryptoburzy...

TOP 5 článkov za minulý týždeň + Bonusová správa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...