[Popoludňajšie správy] • V prípade úspechu spôsobí the Merge zásadnú zmenu v ponuke a hodnote ETH • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

V čase písania tohto článku sa predná kryptomena opäť vrátila nad 21 000 USD (aktuálne 21 280 dolárov) a za posledných 7 dní vidíme pokles o skoro 12 percentuálnych bodov.

Zaujímavosť: Obrázok tohto článku s ethereom bol v našej redakcii vygenerovaný pomocou umelej inteligencie. Ako sa jej to podarilo? Svoj názor môžete oznámiť v komentári. Zaujímavé, že?

Za posledný deň sa dominancia bitcoinu – metrika, ktorá sa najčastejšie používa na meranie podielu kryptomeny vzhľadom na podiel celého trhu – zvýšila o takmer 0,5 %. To znamená, že v tomto období si BTC viedol lepšie ako altcoiny.

Celý trh však v súčasnej dobe vyzerá obzvlášť vratko. S neistým otvorením tohto týždňa predstavujú celkové straty bitcoinu za uplynulý týždeň približne 14 %.

Bitcoin si ale viedol lepšie ako zvyšok trhu, čo je zrejmé aj na cene hlavných altcoinov. Ethereum za posledných 24 hodín kleslo o 3,5 %, zatiaľ čo SOL, DOT, AVAX, LINK, UNI a ďalšie klesli o takmer 5 %. [1]

Mohlo by vás tiež zaujímať: Scaramucci zdôrazňuje kľúčové faktory, prečo sa kryptotrh čoskoro zotaví

Kryptomeny

Nová štúdia ukazuje, že USA, Ukrajina a Veľká Británia vedú v celkovom používaní kryptomien po celom svete

S rastom sektora kryptomien sa digitálne aktíva využívajú na rôzne účely, ako sú platby a investície. Využívanie kryptomien k týmto funkciám sa však v jednotlivých krajinách výrazne líši v závislosti od faktorov, ako sú regulácie.

Nový prieskum ukazuje, že z mnohých krajín sveta sa Spojené štáty zaraďujú na prvé miesto v celosvetovom meradle v celkovom využívaní kryptomien, a to so skóre 7,75 bodu z 10 možných. Na druhom mieste je Ukrajina so skóre 5,96, nasledovaná Spojeným kráľovstvom s 5,79, ako vyplýva z údajov spoločnosti Merchant Machine zdieľaných so spoločnosťou Finbold 22. augusta.

Skóre zohľadňovalo najmä počet majiteľov kryptomien v danej krajine, globálny index prijatia decentralizovaných financií (DeFi), počet podnikov, ktoré umožňujú platby kryptomenami, počet bankomatov na bitcoiny (BTC) a mesačný objem vyhľadávania výrazov týkajúcich sa kryptomien. [2a]

V prípade úspechu spôsobí the Merge zásadnú zmenu v ponuke a hodnote ETH

Vzhľadom na to, že údaje o americkom indexe spotrebiteľských cien neboli tak zlé, ako sa očakávalo, viedlo ethereum na začiatku tohto mesiaca kryptomenovú rally. Nielen preto, že sa blíži the Merge, čo je jedna z najočakávanejších udalostí v kryptomenách tohto roku. The Merge, naplánované na september, zmení ponuku ETH a mohlo by dokonca spôsobiť, že sa druhá najväčšia kryptomena stane deflačnou.

Presne tak, deflačnou. Potom, čo Merge zníži emisiu ETH, by súčasný mechanizmus spaľovania, kedy sú tokeny trvalo vyraďované z obehu, mohol spôsobiť pokles ponuky ETH. Čo sa stane ďalej, záleží na celkovej ponuke a dopyte.

The Merge je upgrade protokolu blockchainu Ethereum, ktorý mení jeho konsenzus z „proof of work“ (PoW) na „proof of stake“ (PoS). Ethereum v podstate mení spôsob, akým spracováva transakcie vo svojom blockchaine. [2b]

Šéf brazílskej miestnej vlády a „bitcoinový faraón“ podozriví z prania špinavých peňazí pomocou kryptomien

Brazílske orgány činné v trestnom konaní vykonali raziu v dome šéfa miestnej vlády, ktorého podozrievajú z vedenia zločineckej skupiny, ktorá prala peniaze pomocou kryptoaktív, spolu s kontroverznou postavou pomenovanou „bitcoinový faraón“.

Záťah sa uskutočnil v dome radného mesta Armação de Búzios Lorrama Gomesa da Silveira, informoval denník Globo, a policajti pri ňom zabavili cez 9 250 USD v hotovosti.

Na razii sa podieľalo viac agentúr, vrátane špecializovanej akčnej skupiny pre boj s organizovaným zločinom, ktorú riadi štátne ministerstvo Rio de Janeira. Tieto agentúry, rovnako ako štátni zástupcovia, sa domnievajú, že radní stál na čele „zločineckej organizácie“, ktorá dohliadala na rozsiahlu „korupciu“ a využívala „falošné dokumenty“. [2c]

Banky, burzy, firmy

Veritelia spoločnosti Voyager zamietli plán bonusov pre 38 zamestnancov

Podľa súdneho podania z 19. augusta sa veritelia spoločnosti Voyager Digital postavili proti jej zámeru vyplatiť zamestnancom „odmeny za udržanie“. Spoločnosť Voyager v podaní z 2. augusta požiadala konkurzný súd o schválenie „plánu udržania kľúčových zamestnancov“ (Key Employee Retention Plan, KERP) vo výške 1,9 milióna dolárov.

Skrachovaný veriteľ chcel 38 zamestnancom vyplatiť bonusy, pretože sú pre jeho fungovanie kľúčoví, a uviedol, že sú „nevyhnutní pre účtovníctvo, správu hotovosti a digitálnych aktív, IT infraštruktúru, právne a ďalšie kritické funkcie“.

Dodala, že 38 zamestnancov nie je členmi vedenia a KERP je podobný tomu, čo sa získava v iných prípadoch úpadku.

Firma sa domnieva, že strata týchto zamestnancov poškodí jej reštrukturalizačné úsilie, a dodáva, že je „mimoriadne ťažké je na trhu nahradiť kvôli ich neoceniteľným inštitucionálnym znalostiam a porozumeniu odvetvia kryptomien“. Žaloba nezverejnila mená kľúčových zamestnancov ani ich pozície. [3a]

CBDC, Regulácia

Austrália zintenzívňuje reguláciu kryptomien pomocou mapovania tokenov

Minister financií Jim Chalmers uviedol, že prebiehajú práce na regulácii kryptoaktív, „aby sme udržali krok s vývojom a zaistili väčšiu ochranu spotrebiteľov“.

V Austrálii sa zhruba pred troma mesiacmi dostala k moci Strana práce a v posledných 12 mesiacoch sa hovorilo o záujme krajiny o reguláciu kryptografického priestoru. Austrálsky daňový úrad odhadol, že od roku 2018 prišlo do styku s kryptotrhom viac ako milión daňových poplatníkov.

Mapovanie tokenov je považované za prioritu vlády a bude prvým svojho druhu, pokiaľ ide o regulačné opatrenia. Konzultačný dokument k tejto úlohe bude čoskoro zverejnený. [4a]

Daň z kryptomien môže počkať, airdropy nie – Južná Kórea uvažuje o „dani z daru“ pre airdrops

Juhokórejské ministerstvo stratégie a financií v pondelok schválilo, že airdropy virtuálnych aktív, odmeny za staking a hard forknuté tokeny budú podliehať dani darovacej podľa zákona o dani dedičskej a darovacej, a to napriek odloženiu dane zo zisku z kryptomien na rok 2025.

Kryptomeny sú podľa juhokórejského práva oficiálne označované ako súčasť virtuálnych aktív.

V reakcii na otázku týkajúcu sa daňového zákona ohľadom prevodov virtuálnych aktív airdrops kryptografickými burzami juhokórejský daňový úrad uviedol, že akýkoľvek bezodplatný prevod virtuálnych aktív kryptoburzami vo forme airdropov, odmien za staking a hard-forked tokenov bude podliehať dani darovacej. [4b]

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...