Prestaňte robiť hlúpe chyby a starajte sa o peniaze tak, ako to robia bohatí!

Share This Post

Ľudí je na svete veľa, no jedno majú spoločné. Väčšina z nás si myslí, že sme v niečom nadpriemerní. Či už ide o inteligenciu, vzťahy, profesionálne úspechy… Tento fenomén je známy ako ilúzia nadradenosti. Je tu však jedna vec, z ktorej sa drvivej väčšine ľudí točí hlava. Iba málokto je schopný sebaisto vyhlásiť, že sa vyzná v investovaní.

Čo sa týka práce s peniazmi, ľudia radšej vložia svoje úspory do banky, zveria ich profesionálom a tí dobrodružnejší si vytvoria účet o brokera a skúšajú obchodovať. Ani jeden prístup však nie je optimálny a každý so sebou nesie riziko. Rozhodne existujú lepšie spôsoby, ako si sporiť na dom/auto/dôchodok…

Môže vás zaujímať: Analýza komodity Stříbro – Odpočet k odpalu může být zahájen

1. Úspory do banky nepatria

Iste, posielať si výplatu do banky a namiesto mincí a bankoviek nosiť v peňaženke debetnú kartu, to je veľmi príjemné. Držať tam však väčšie obnosy je veľmi zlý nápad. Peniaze musia zarábať, inak sa vám začnú znehodnocovať. V banke môžete byť radi, ak dostanete úroky, ktoré držia krok s infláciou.

3% inflácia sa v modernej ekonomike považuje za zdravú. Ak vám banka dala 2%, v skutočnosti vás okráda. Úspory do banky nepatria!

Obchodovať na burze sa naučíš v našom VIP členstve. Prevedieme ťa kompletnými základmi a vytvoríš si vlastný obchodný systém. Vyskúšaj iba teraz v zľave.

2. Dávajte si pozor na poplatky finančných poradcov

Banke ste sa teda oblúkom vyhli. Ale ako zhodnotiť vaše peniaze? Nuž, môžete si nechať poradiť od finančného poradcu. Ale dajte si pozor! Toto remeslo si vybralo veľké množstvo podvodníkov, ktorí chcú iba provízie a nezaujíma ich, čo ponúkajú klientom.

Väčšinou ide o veľmi presvedčivých ľudí, ktorí vystupujú seriózne, sú dobre oblečení a cítiť z nich drahú kolínsku. Scammera ľahko spoznáte podľa fejkových rolexiek. Až vám začne ponúkať rôzne poistky a investičné plány, pýtajte sa na jedno:

„Aké poplatky si účtujete za tieto služby?“

Typická investícia zahŕňa 1% províziu obchodníkovi a 1% poplatok za nákup podielových fondov. Je vhodné poznamenať, že je to veľmi veľa a v priebehu rokov takto prídete o viac než polovicu ziskov!

Ak si chcete dlhodobo sporiť, zveriť peniaze niekomu inému je väčšinou zlý nápad. V prípade, že na tom trváte, vám však môžeme odporučiť spoločnosť etheronic. Etheronic ponúka konzultáciu portfólia ZDARMA s možnosťou stretnúť sa priamo s celým teamom v kancelárii a osobne si overiť, že je všetko v poriadku. Etheronic sa zameriava prevažne na obchodovanie kryptomien. Viac info. nájdete tu.

3. Obchodovaním väčšinou všetko pokazíte

Nespočetné množstvo prieskumov, štúdií a aj naše pozorovania a skúsenosti potvrdzujú, že väčšina ľudí obchodovaním všetko pokazí. Poraziť trh totiž vôbec nie je jednoduché. Proti vám stoja profesionáli s dlhoročnými skúsenosťami a umelá inteligencia.

Veľa amatérskych obchodníkov má však napriek tomu pocit, že sú výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Stačí trochu šťastia a z priemerného tradera je razom vlk z Wall Streetu. Zdanie však môže klamať.

Spočítajte si všetky zisky za celý rok. Koľko ste zarobili (po zdanení)? Je to viac než sedem percent? Ak áno, tak skvelé! Gratulujeme, pokračujte. Ak nie, máme pre vás lepšiu investičnú stratégiu. A bez rizika, že si vytvoríte závislosť na obchodovaní! (stáva sa to častejšie, než by ste čakali)

Ako si teda sporia múdri ľudia?

Nuž, chce to nájsť zlatú strednú cestu. Vytvoriť nejaký zmysluplný zisk na burze sa síce dá, ale chce to prax a veľa štúdia. Nie každý na to má. Zverovať peniaze niekomu inému však tiež nie je najlepší nápad.

Ak chcete istotu, zabudnite na rizikové investície. Nakúpte indexové fondy. Váš podiel reprezentuje portfólio, ktoré viac menej koreluje s rastom ekonomiky. Investujte časť do domácej, časť do svetovej ekonomiky. Veľké indexové fondy (Dow Jones, S&P 500, NASDAQ Composite) sledujeme aj tu na Trading11 a prístup k týmto analýzam má úplne každý. Robia v priemere 7-8% zisk ročne.

Rizikový kapitál vložte kryptomien. Bitcoin by mal tvoriť 30-50% krypto-portfólia, zvyšok rozdeľte medzi coiny, ktorým veríte. Rozhodne by však medzi nimi nemalo chýbať Ethereum a XRP.

 

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...