Přestávka skončila, Ethereum znovu klesá

Share This Post

Ethereum pokračuje po krátkém nárůstu znovu v poklesu a jeho současná cena (23. listopadu) se pohybuje již pod hranicí 130 dolarů (kolem 123 USD).

Z pohledu technické analýzy se Ethereum nachází v klesajícím trendu a cenový cíl se nachází na klíčovém supportu na ceně 96,50 dolarů. Na časovém rámci H1 otestovala cena spodní hranici klesajícího cenového kanálu a následně došlo k růstu na fibo úroveň 38,20 procent a možná se dočkáme i fibo úrovně 50 procent, jinými slovy 150,22 dolarů.

Další klesající vlna již zamířila k supportu cenového kanálu a dno na ceně 121,32 dolarů. Pokud dojde k prolomení tohoto dna, mohlo by Ethereum klesnout až na cílový support.

eth

Pozn. Graf byl zhotoven již včera, potvrdil se tedy předpoklad, že dostaneme na support, který zafungoval takřka přesně.

Kryptoměně se nedaří ani z pohledu fundamentální analýzy. Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) by v současné době ráda směnila držená aktiva na hotovost.

Po boomu Ether tokenů a zlevnění kryptoměn budou investoři chtít pravděpodobně vybrat své prostředky investované do ICO a navíc mnoho z nich věří, že poslední propad byla ve skutečnosti manipulace. Celkově se na účtech různých startupů v současné době nachází astronomických 2,6 milionů Ether tokenů.

V polovině listopadu SEC uznala, že tokeny lze u dvou společností považovat za cenné papíry a schválila vrácení investovaných prostředků zpět klientům po provedení důkladného auditu. Sice to momentálně nepředstavuje masivní událost, ale přesto je to pro Ethereum velice negativní zpráva.

Kvůli regulacím SEC bylo navráceno klientům přibližně 64 procent investovaných prostředků do ICO, a to se samozřejmě na ceně kryptoměny podepíše.

Situace by se mohla zlepšit, pokud by došlo k vyřešení škálovatelnosti. Jak už jsme se dříve několikrát zmínili, společnost, které se jako první podaří vylepšit rychlost transakcí získá před konkurencí obrovskou výhodu na několik let dopředu. Ethereum je přitom na dobré cestě takovou výhodu získat.

Zřeknutí se odpovědnosti

Veškeré předpovědi jsou založeny na individuálním názoru autora. Na tuto analýzu by nemělo být nahlíženo jako na obchodní doporučení. RoboMarkets nenese žádnou zodpovědnost za výsledky obchodních aktivit založených na doporučeních a shrnutích v této analýze.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets

Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Binance školila českých policajtov a prokurátorov v Prahe

Spoločnosť Binance usporiadala v minulom týždni sériu seminárov pre...

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng "CZ" Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance...

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...