Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Share This Post


Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o licenci platformy pro obchodování s virtuálními aktivy (VATP) vydanou městskou Komisí pro cenné papíry a futures (SFC) nebo zlikvidovat své podnikání a do tří měsíců opustit region.

K 26. únoru požádalo o registraci u SFC 18 kryptoburz, včetně OKX, Bybit, Crypto.com a HKVAX propojené s Binance. Od zahájení licenčního režimu loni v srpnu byly staženy další čtyři žádosti. Huobi HK, hongkongská pobočka kryptoburzy Huobi (nyní HTX), podala žádost o DPH 20. února, ale o tři dny později ji stáhla. Burza neuvedla, proč žádost stáhla. 

Jakmile budou kryptoburzy licencovány, mohou zapojit drobné investory, aby obchodovali s bitcoiny a ethereem. Různé altcoiny a stablecoiny jsou v současné době pod kontrolou SFC za účelem schválení obchodování.

Burzy s licencí

V současnosti jsou jedinými burzami, které obdržely své Hongkongské licence DPHP, OSL a HashKey. Podle místních zpráv musí burzy, které nesplňují požadavky DPHP, zastavit veškerý provoz do 31. května. Stejně tak burzy, jejichž žádost o DPHP byla zamítnuta SFC, musí město do tří měsíců opustit. 

Navzdory jasnému regulačnímu postupu zůstávají neautorizované kryptoburzy v Hongkongu přetrvávajícím problémem.

V loňském roce JPEX a Hounax, dvě z největších kryptoburz v Hongkongu, zkolabovaly poté, co se objevila obvinění z operací Ponziho schématu. Odhaduje se, že 180 milionů dolarů z peněz investorů bylo ztraceno ve skandálu JPEX, zatímco 145 obětí ztratilo dohromady 18,9 milionů dolarů v podvodu Hounax. Přestože úřady zmrazily některé prostředky spojené s JPEX a Hounax, většina peněz investorů zůstává ztracena. 

26. února se další hongkongská kryptoburza, BitForex, dostala pod palbu poté, co předchozí den zastavila zpětné odkupy uživatelů a vybrala 56 milionů dolarů ze svých horkých peněženek. Burza také přestala reagovat na dotazy uživatelů. Nyní probíhá vyšetřování. 

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...