Proč dnes kryptotrh klesá?

Share This Post


Cenová akce na kryptotrhu zůstává nakloněna směrem dolů, protože investoři a finanční manažeři začínají trávit potenciální dopad, pokud se SEC rozhodne odložit schválení BTC ETF. 

Výkonnost trhu kryptoměn, 30denní graf: Coin360

Výprodej XRP a altcoinů po falešném podání ETF

K poklesu kryptotrhu dochází během týdne, kdy se očekávalo, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) přezkoumá několik nevyřízených spotových bitcoinových ETF aplikací.

Regulátor cenných papírů musí zejména rozhodnout o žádostech z Hashdex a Global X ETF do 17. listopadu. SEC musí také rozhodnout o žádosti Franklina Templetona o bitcoinové ETF do 21. listopadu. Pokud tak neučiní, termín by se posunul na rok 2024.

Falešná žádost BlackRock

Podle Jamese Edwardse, kryptoanalytika z australské fintech firmy Finder, trh očekává další zpoždění.

Analytik zmínil falešnou žádost o svěření BlackRock XRP, která způsobila extrémní cenové výkyvy na trzích XRP a podnítila žádost o vyšetřování, která byla zaslána ministerstvu spravedlnosti Spojených států. Věří, že tato událost poškodí šance na spuštění spotového bitcoinového ETF v USA, protože podporuje tvrzení SEC o manipulaci s cenami v kryptoprůmyslu.

V současné době si obchodníci pravděpodobně zajišťují zisky při současných několikaměsíčních vysokých cenách na krypto trhu kvůli tomuto potenciálně dlouhému čekání.

Euforie kolem ETH a BTC ETF by mohla slábnout

Zdá se nepravděpodobné, že by SEC schválil ETF do 17. listopadu, protože již odkládá žádost Hashdexu o spotovou konverzi bitcoinových ETF na 15. listopadu. 

15. listopadu SEC odložila rozhodnutí o ETF futures Ether společnosti Grayscale. Někteří analytici se domnívají, že formulář 19b-4 předložený Grayscale je pro agenturu potenciálním „trojským koněm“.

Likvidace futures posílají kryptotrh níže

Pokles napříč hlavními kryptoměnami vedl ke spěchu likvidací napříč trhem s deriváty.

Jen za posledních 24 hodin bylo na kryptotrhu zlikvidováno více než 160 milionů dolarů v dlouhých pozicích, přičemž za předchozích 12 hodin bylo vymazáno 144,3 milionů dolarů. Tržní ceny kryptoměn jsou negativně ovlivněny, když jsou dlouhé derivátové pozice likvidovány bez nákupního tlaku z objemu obchodů.

Závěr

V krátkodobém horizontu bude trh s kryptoměnami i nadále procházet mnohostrannými výzvami a odliv a příliv různých ekonomických a regulačních faktorů bude nepochybně utvářet jeho trajektorii v dohledné budoucnosti.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...