Počet peňaženiek s celým bitcoinom presiahol milión

Share This Post

Asi snom každého investora do kryptomien je mať celý bitcoin. Počet peňaženiek držiaci viac ako 1 BTC aktuálne prekonal historický míľnik. Je ich viac ako milión. A s rastúcou cenou rastie aj počet bitcoinových milionárov.

Pri pohľade na graf si môžete všimnúť, že aj v roku 2019, kedy sa cena tokenu pohybovala okolo 3 500 USD, nebolo držiteľov celého bitcoinu toľko. Najväčší skok prišiel na konci minulého roka. Teda v čase, keď sa cena prepadla až na 16 000 USD. Evidentne to veľa investorov bralo ako skvelú príležitosť a doplnilo svoje portfóliá. Aktuálne teda máme 1 018 015 takých peňaženiek.

Rastie aj počet bitcoinových milionárov

Spolu s rastúcou cenou rastie aj počet bitcoinových milionárov. Dáta z BitInfoCharts ukazujú, že počet adries držiaci v bitcoine viac ako 1 milión USD sa tento rok strojnásobil. K 1. januáru ich bolo 23 795 a teraz sme na hodnote 81 925. Ide teda o nárast 244 % za posledných 11 mesiacov.

V súčasnej dobe 81 925 adries peňaženiek drží viac ako 1 milión dolárov v bitcoine (zdroj: BitInfoCharts).
V súčasnej dobe 81 925 adries peňaženiek drží viac ako 1 milión dolárov v bitcoine (zdroj: BitInfoCharts).

Záver

Nejedná sa samozrejme iba o fyzických používateľov. Časť z týchto peňaženiek patrí  kryptomenovým burzám a finančným inštitúciám. Napriek tomu tu môžeme nájsť aj istú súvislosť s minulosťou. Rekord v počte adries s viac ako 1 miliónom USD v BTC padol 9. novembra 2021. Teda deň predtým, než token dosiahol svojho súčasného ATH. Porovnanie súčasného vývoja s historickým by teda mohlo byť vnímané ako potvrdenie nového býčieho trhu.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...

Ethereum ETF schváleno, tak proč ještě nejsme bohatí?

Mohou existovat dva hlavní důvody, proč se cena etheru...

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...