Commerzbank udělila licenci na úschovu kryptoměn v Německu

Share This Post


Německá banka Commerzbank získala od místních regulátorů licenci na úschovu kryptoměn, podle oznámení věřitele z 15. listopadu. 

Commerzbank říká, že je první německou bankou s „plnohodnotnými službami“, které byla v zemi udělena tato licence podle právního rámce německého zákona o bankách. To jí umožňuje nabízet úschovu krypto aktiv a umožní jí nabízet „další služby digitálních aktiv“.

Jörg Oliveri del Castillo-Schulz, provozní ředitel Commerzbank, uvedl, že získání licence je „důležitým milníkem“.

„To podtrhuje náš trvalý závazek uplatňovat nejnovější technologie a inovace a tvoří základ pro podporu našich zákazníků v oblastech digitálních aktiv.“

Banka uvedla, že jejím prvním krokem je nyní vytvořit platformu, která je „bezpečná a spolehlivá“ a plně vyhovuje místním předpisům a zároveň podporuje své institucionální klienty prostřednictvím služeb úschovy kryptoměn prostřednictvím blockchainu.

Další vývoj z Německa

Vývoj od Commerzbank následuje po podobných zprávách z Německa, kde třetí největší banka v zemi, DZ Bank, 6. listopadu odhalila své nabídky úschovy kryptoměn pro institucionální investory. 

DZ Bank oznámila novou platformu pro zpracování a ukládání digitálních finančních nástrojů. Společnost také uvedla, že v červnu 2023 požádala o licenci na úschovu kryptoměn, aby umožnila institucionálním investorům a soukromým zákazníkům nakupovat kryptoměny.

V září americká krypto-schovatelská firma BitGo získala licenci od německého federálního úřadu pro finanční dohled, aby rozšířila svou shodu s místními předpisy po třech letech provozu své specializované místní pobočky.

Závěr

Krypto krajina v Německu nabrala za poslední rok významnou dynamiku. V březnu spustila Deutsche WertpapierServiceBank svou platformu pro obchodování s kryptoměnami wpNex, která nabízí 1 200 bankám a spořitelnám v Německu přístup k odvětví digitálních aktiv. To značí, že je země krypto inovacím vřele nakloněna. 

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...