Commerzbank udělila licenci na úschovu kryptoměn v Německu

Share This Post


Německá banka Commerzbank získala od místních regulátorů licenci na úschovu kryptoměn, podle oznámení věřitele z 15. listopadu. 

Commerzbank říká, že je první německou bankou s „plnohodnotnými službami“, které byla v zemi udělena tato licence podle právního rámce německého zákona o bankách. To jí umožňuje nabízet úschovu krypto aktiv a umožní jí nabízet „další služby digitálních aktiv“.

Jörg Oliveri del Castillo-Schulz, provozní ředitel Commerzbank, uvedl, že získání licence je „důležitým milníkem“.

„To podtrhuje náš trvalý závazek uplatňovat nejnovější technologie a inovace a tvoří základ pro podporu našich zákazníků v oblastech digitálních aktiv.“

Banka uvedla, že jejím prvním krokem je nyní vytvořit platformu, která je „bezpečná a spolehlivá“ a plně vyhovuje místním předpisům a zároveň podporuje své institucionální klienty prostřednictvím služeb úschovy kryptoměn prostřednictvím blockchainu.

Další vývoj z Německa

Vývoj od Commerzbank následuje po podobných zprávách z Německa, kde třetí největší banka v zemi, DZ Bank, 6. listopadu odhalila své nabídky úschovy kryptoměn pro institucionální investory. 

DZ Bank oznámila novou platformu pro zpracování a ukládání digitálních finančních nástrojů. Společnost také uvedla, že v červnu 2023 požádala o licenci na úschovu kryptoměn, aby umožnila institucionálním investorům a soukromým zákazníkům nakupovat kryptoměny.

V září americká krypto-schovatelská firma BitGo získala licenci od německého federálního úřadu pro finanční dohled, aby rozšířila svou shodu s místními předpisy po třech letech provozu své specializované místní pobočky.

Závěr

Krypto krajina v Německu nabrala za poslední rok významnou dynamiku. V březnu spustila Deutsche WertpapierServiceBank svou platformu pro obchodování s kryptoměnami wpNex, která nabízí 1 200 bankám a spořitelnám v Německu přístup k odvětví digitálních aktiv. To značí, že je země krypto inovacím vřele nakloněna. 

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...