Proč Groestlcoin vyrostl za den o 160 % a udrží si tento růst?

0
joker

Groestlcoin získal za poslední den 160 % (v době psaní článku) na ceně. Za tímto růstem stojí zpráva, že Groestlcoin bude možné používat jako běžné platidlo pomocí kreditní karty. Ta je dle zprávy vývojového týmu kryta společností Mastercard. 

Je to pravá adopce?

Groestlcoin zaznamenal výrazný růst díky této zprávě. Růst je ovšem s velkou pravděpodobností způsoben naprostým nepochopením, co daná zpráva znamená. Zatímco internetová fóra šílí nad partnerstvím mezi Groestlcoinem a Mastercard, tak pravda se ukrývá úplně jinde.

Více informací o kryptoměnách – Švýcarská burza akcií svým klientům zprostředkuje obchodování XRP

Samotná kreditní karta totiž nemá vůbec nic společného s Groestlcoinem. Tuto kreditní kartu totiž vydává společnost PolisPay. Ta vytváří karty na míru všem kryptoměnám. Proces za tím skrytý je poměrně triviální. PolisPay vytvoří kreditní kartu, na kterou si můžete přes jejich rozhraní nahrát své mince. Jenže pravda je trochu jiná.

PolisPay totiž tyto mince při nahrání rozmění za momentální kurz na dolary a na kartu tak nahraje pouze dolary (případně Eura či Libry). To fakticky znamená, že se jedná o identický proces, jako kdybyste si své mince převedli na fiat a následně si je nahráli na svůj účet. Neplatíte tak kryptem, ale fiatem.

Bežná praxe

Největší háček je v tom, že pokud platíte kartou jako je PolisPay, tak zaplatíte více na poplatcích, protože z nich si část bude brát právě společnost PolisPay. To znamená, že sice obejdete krok vybírání peněz burzy, ale zároveň na to doplatíte vyšími poplatky. Tato možnost je navíc pro všechny kryptoměny. Nejen pro Groestlcoin. Je totiž úplně jedno, která kryptoměna to bude. Potřeba je pouze dostatečná likvidita na burzách.

Regulace a adopce – Colorado jde proti proudu – obejde státní zákon o kryptoměnách

Groestlcoin nešťastně zvolil slova, když tvrdí, že je karta kryta společností Mastercard, což je bohužel nepravda. Karta má na základě smlouvy společnosti PolisPay přístup do sítě Mastercard, ale rozhodně není touto společností kryta. V době psaní článku je tak pravděpodobně vidět FOMO, které pramení z nepochopení situace. Nejedná se o výjimečnou situaci. Takových karet v síti Visa i Mastercard je více. A investory, kteří honí FOMO, čeká nepřijemná realita, až zjistí, že Mastercard opravdu nemá nic společného s Groestlcoinem.

Pokračovat ve čtení:

Fidelity Digital Assets oficiálně spuštěna – Máme tady regulované Bitcoin Custody!

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na