Jsem realista, nový BULL RUN nevyhlížím – René o Bitcoinu v roce 2019

0

Nemusí se nám to líbit a můžeme koukat do nebe a plánovat si budoucnost, kterou nám nadělí Bitcoin a jak překročí magickou hodnotu 20 000 $. Musíme však přestat snít a raději se vrátit do reality! ZATÍM se z dlouhodobého pohledu na trhy Bitcoinu nabízí stále jen další pokles. Nicméně, to se samozřejmě může změnit se spuštěním Bakkt, Fidelity, ETF a dokonce se objevují názory, že je potřeba zavést ETN.

Jen v krátkosti, ETN je nezajištěný dluhopisový cenný papír, který vydává banka, burza, nebo některá jiná velká finanční instituce. Má pevně stanovený datum splatnosti a je jištěn pouze majetkem emitenta.

Z dlouhodobého pohledu zatím down

Z dlouhodobého pohledu si musíme dát pozor na oblast 4300 – 4700 $. Tato silná resistance může velmi dlouho udržovat cenu pod 5000 $. Další silnou resistancí je samozřejmě úroveň 6400 $. Záchytným supportem nám pak může být oblast 2800 – 2400 $.

Posledních 12 měsíců Bitcoin nedokázal zcela otestovat celou range předchozího hype z roku 2017. Open 2017 začínalo na 966 $. Nemyslím si, že by se trh Bitcoinu chystal klesnout až na tuto hodnotu. Nicméně, zajímavější a rychlejší byla druhá polovina roku 2017, kdy open druhé poloviny roku začal v úrovni 2400 $. Otestování této hodnoty už vypadá mnohem reálněji a nebál bych se zde Bitcoin nakupovat.

Doporučujeme přečíst:

(analýza pokračuje pod odkazem)

3 kryptomeny, ktoré v roku 2019 nesmú chýbať vo vašom portfóliu! + dôvody prečo (január 2019)

Střednědobý pohled je trochu veselejší

Před otestováním supportu 2800 – 2400 $ pravděpodobně dojde k otestování úrovně předchozího minima 3100 $, ale já se přikláním k tomu, že v úrovni 3300 $ se trh odrazí a  následně předvede růst k dlouhodobé resistanci 4200 – 4800 $. Poté možná přijde opět silný propad k dlouhodobému supportu 2800-2400 $.

Nemá moc smysl řešit, co Bitcoin udělá na 4h timeframe

V případě Bitcoinu je potřeba sledovat trh z dlouhodobé a střednědobé perspektivy. Timeframe jako je H4 nebo dokonce H1 bych využil pouze jako filtr vstupní hodnoty. Kupříkladu – proč vstupovat do trhu na hodnotě 2400 $, když pod touto hodnotou může být lokální H4 support 2365 $.

Uvedené úrovně jsou silné S/R zóny a trh se na nich nemusí pohybovat zrovna v předepsaném pořadí, tak jak to zde popisuji. Vyznačený vývoj je pouze teoretický, nicméně je potřeba být obezřetný a reagovat na vzniklou situaci podle chování trhu. Trh například nemusí selhat v úrovni 4900 $ a nemusí se poté vydat k supporu 2800 – 2400 $. Podle toho musíme přehodnotit situaci a zvážit, co může trh následně udělat. Ale stále pracujeme s vyznačenými úrovněmi, protože to jsou statické S/R zóny.

Pamatujte si, tohle není predikce! Toto je Technická analýza a ta se s přibývajícími daty mění. Slouží pouze pro orientaci. Až dojde na lámání chleba, na tomto webu najdete update situace a dle toho se rozhodnete, co dělat.

Pokud se vám tato analýza líbila a chtěli by jste dostávat podobné informace (ne jen o Bitcoinu) každý den, staňte se členem Trading11 (návod najdete zde). Získáte tak přístup k veškerému obsahu na tomto webu.


Prodlužte si svoje členství o šest měsíců úplně ZDARMA! Jak na to? Návod najdete v tomto článku:


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na