20.04.18 Technická analýza XRP/USD – Ripple šlape do pedálu

Share This Post

Ripple se právě zastavil pod silnou resistancí a pokud chce atakovat hladinu 1$, tak musí překonat tuto překážku. Obecně je Ripple vnímán jako technicky dokonalejší než jeho konkurenti Bitcoin a Ethereum, přesto je zatím na minimálních hodnotách a drží se na třetí příčce.

Nicméně, už několik světoznámých obchodníků predikuje tento rok pro Ripple skvělé časy. První hodnotou, která má ukázat, v jaké je XRP kondici, bude dosažení ceny 1$.
Později by se měl vrátit na maxima z minulého roku a hodně odborníků se shoduje na tom, že XRP by mohlo v roce 2018 dosáhnout na cenu kolem 10$. Já si myslím, že maximum pro XRP je někde kolem 6-7$, ale dobře, když si odborníci myslí že půjde na 10$ tak k tomu mají určitě nějaký důvod a možná i neveřejné informace. Já vycházím z faktu, že XRP při ceně 6$ překoná kapitalizací dokonce i Bitcoin a je otázkou, jestli chce společnost Ripple tak silný token.

Pojďme se podívat na graf

Ripple H6

Jednou ze zásadních změn je, že cena konečně posílila k hodnotě 0,88 $. Předchozí analýza byla o překonání resistance a ceny 0,80 $, aby se mohl trh nadechnout, než se pustí do dalšího konsolidačního pásma na nižších TF. Tato oblast je poměrně hustá a těžko prostupná, ale XRP se zatím drží  a  míří k hodnotě 1$.

Není důležité, aby dosáhl úrovně 1$ rychle. Teď se může opakovat scénář z předchozí resistance. Tedy trh může začít konsolidovat cenu kolem ceny  0,80 $ než nasbírá dostatečnou sílu k překonání S/R úrovně 88-93 $. Může také korekčně klesnout do předchozího pásma, které je nyní supportem

Pokud nakonec XRP překoná resistanci a nad touto oblastí začne zavírat svíce, bude to dobré znamení a překonaná resistance se stane supportem, který by mohl cenu kolem 1 $ udržet.

Ripple Daily

Mohlo by se zdát, že cena XRP roste pomalu, ale podívejte se na daily nebo weekly graf. Oba vykazují silné UP svíce které rozhodně nevypadají tak, že by se trh pohyboval pomalu.


Při tradingu je důležité získávat relevantní informace včas. Proto si na naší stránce můžete aktivovat odesílání notifikací (návod najdete zde) a budeme rádi, když nás začnete sledovat na facebooku.

Veškerý obsah na tomto webu je zdarma. Jestli jste spokojeni s naší prací, budeme rádi, když nám přispějete na chod.

Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!


Disclaimer: Tento článek patří firmě Medial Base s.r.o. a je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Related Posts

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...

Americký Senát schválil rezoluci, která ruší kryptopravidlo SEC o bankách

Většina zákonodárců v Senátu Spojených států schválila společnou rezoluci...