23.8.18 Ripple je stále pod tlakem, pozitivním událostem navzdory

Share This Post

Ripple se během dnešního odpoledne zotavoval, ale stále se nedostal na včerejší cenu. Jeho momentální cena je 0,3225 $ a zotavil se tak o 1,5 %.

Ripplu se nepodařilo ubránit důležitou úroveň 0,3500 $ a na časovém rámci H1 se utváří krátkodobý klesající trend, jehož linie prochází cenou 0,3300 $. Propadem pod tuto úroveň Ripple klesající trend jasně potvrdil a za současných podmínek by mohlo dojít také k prolomení úrovně 0,3100 $, možná i níže.

Na druhou stranu – cenový kanál v rozmezí 0,3100 $ a 0,3350 $ je poměrně silný. Klíčový support se momentálně nachází na ceně 0,3100 $ a rezistence na ceně 0,3350 $. Indikátor MACD na časovém rámci D1 roste v negativní oblasti, ale je neutrální. Stochastic roste v pozitivní oblasti a signalizuje růst.

Poslední novinky týkající se Ripplu jsou poměrně pozitivní. Western Union a American Express se chystají testovat xRapid, což je síť pro zámořské platby a jak tvrdí vedoucí technického oddělení Ripplu, Stefan Thomas, platformu začínají testovat velké společnosti, a to je dobrá zpráva.

Thomas se také zmínil o tom, že aktuální problém decentralizace Ripple vůbec netrápí, jelikož původním záměrem společnosti bylo stát se zprostředkovatelem plateb, a musí se tak řídit určitými pravidly. Podle jeho slov je blockchain velice důležitou technologií (všechny produkty Ripplu blockchain využívají), ale není konečným cílem.

Struktura registrů Ripplu je také tématem mnoha diskuzí, ale ani z toho nemá společnost obavy. Vedoucí ředitelé Ripplu si stojí za tím, že jejich kryptoměna a tokeny jsou zcela autonomní.

xRapid patří mezi velice důležité produkty Ripple a jeho testování je pomalu u konce. Platforma by mohla spatřit světlo světa ještě před rokem 2019, momentálně se dotahují klíčové chyby a nedostatky. Pokud bude xRapid fungovat podle očekávání, došlo by v porovnání s běžnými způsoby ke snížení poplatků u zámořských transakcí o 70 %, což by Ripple mohlo nastartovat k zajímavému růstu.

Tip: Chcete získat členství Trading11 na půl roku zdarma?

Disclaimer: Článek vychází z autorových osobních názorů a nemá na něj být nahlíženo jako na investiční/obchodní doporučení. Společnost RoboMarkets nenese žádnou odpovědnost za výsledky obchodů založených na této analýze.

Autor: Dmitrij Gurkovskij, vedoucí analytik RoboMarkets

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...