SEC nemá dôkazy o neoprávnenom prístupe Binance k prostriedkom klientov

Share This Post

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) žaluje Binance za skoro všetko. Zatiaľ čo minulý týždeň to bola žaloba za predaj cenných papierov bez potrebnej registrácie, tak týždeň pred tým to bola žaloba za neoprávnený prístup generálneho riaditeľa Changpeng „CZ“ Zhao k prostriedkom zákazníkov Binance.US.

Regulátor tvrdil, že Zhao presunul 12 miliárd dolárov z prostriedkov americkej pobočky prostredníctvom subjektu Merit Peak, ktorý ovláda. Preto podal núdzový návrh na dočasný obmedzujúci príkaz (TRO) na Binance.US. Tí, ale spolu so Zhao, ešte pred vypočutím predložili spoločné memorandum popierajúce, že by s finančnými prostriedkami niekto zle nakladal. Podľa nich SEC nezistila jediný prípad, kedy by prostriedky zákazníkov kryptoburzy boli akokoľvek zneužité.

SEC nemá dôkazy proti Binance

V skutočnosti právnici SEC začiatkom tohto týždňa na súde na otázku sudkyne pripustili, že nemajú žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali, že k niečomu takému došlo. Preto sudkyňa okresného súdu Spojených štátov Amy Berman Jackson schválila novú dohodu medzi Binance.US, Binance a SEC, ktorá zamieta predchádzajúce TRO, ktorý by zmrazil všetky aktíva Binance.US.

Podľa novo schválenej zmluvy majú mať prístup k prostriedkom klientov iba zamestnanci americkej pobočky, kým neskončí súdny spor. Zamestnanci globálnej Binance nemajú akýkoľvek prístup k súkromným kľúčom peňaženiek, hardvérovým peňaženkám alebo nástrojom Amazon Web Services. Zákazníci so sídlom v USA si počas tohto obdobia zachovajú možnosť vyberať finančné prostriedky.

Záver

K situácii sa ihneď vyjadrilo veľké množstvo ľudí. Napríklad John Reed Stark, bývalý šéf SEC, v dohode vidí aj zaujímavé ustanovenia o presun majetku do Spojených štátov.

Uvidíme, ako sa situácia okolo neoprávneného prístupu naďalej vyvinie a aké prípadné nové žaloby na kryptoburzy nám prinesie budúci týždeň.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...