SEC odkladá rozhodnutie o Bitcoin ETF pre spoločnosti BlackRock, Invesco a Bitwise

Share This Post

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) oneskorila aj spoločnosti Invesco, Bitwise a Valkyrie.

Komisia pre cenné papiere Spojených štátov amerických odložila svoje rozhodnutie o niekoľkých návrhoch týkajúcich sa spotových Bitcoin ETF. A to vrátane spoločnosti BlackRock pred očakávaným uzavretím vlády.

Podľa samostatných podaní z 28. septembra Komisia pre cenné papiere (SEC) odložila aj žiadosti o spotové bitcoinové ETF spoločností Invesco, Bitwise a Valkyrie. Analytik Bloomberg ETF James Seyffart očakáva, že regulátor cenných papierov odloží aj žiadosti spoločností Fidelity, VanEck a WidsomTree.

https://x.com/JSeyff/status/1707506601379197159?s=20

Posledné oneskorenie prišlo o dva týždne skôr. Mnoho žiadateľov očakávalo, že sa im regulátor cenných papierov ozve do 16. až 19. októbra.

Ako to súvisí so shutdownom vlády USA

Seyffart uviedol, že načasovanie oneskorenia súvisí s očakávaným „shutdownom“ americkej vlády. K nemu by mohlo dôjsť 1. októbra, čo naruší činnosť finančných regulátorov a ďalších federálnych úradov v krajine.

Obe komory Kongresu – Snemovňa reprezentantov a Senát – sa nedohodli na rôznych zákonoch o financovaní vládnych operácií. Aby sa Kongres vyhol shutdownu, musí do 1. októbra schváliť 12 samostatných zákonov o celoročnom financovaní.

Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) koncom augusta, kedy sa blížil prvý termín, odložila zväzok žiadateľov o spotové Bitcoin ETF.

Medzitým sa tretia sada termínov pre sedem firiem pohybuje okolo polovice januára. Aj tie by mohli byť oneskorené. Komisia pre cenné papiere a burzy bude musieť prijať konečné rozhodnutie najneskôr do polovice marca.

Pravdepodobnosť schválenia spotového Bitcoin ETF

Koncom augusta analytik ETF agentúry Bloomberg Eric Balchunas odhadol, že  pravdepodobnosť schválenia spotového Bitcoin ETF do konca roku 2023 sa zvýšila na 75 % (zo skorších 65 %).

Ako hlavný dôvod zvýšenia šancí uviedol jednomyseľnosť a rozhodnosť, s akou odvolací súd USA rozhodol vo veci súdneho víťazstva spoločnosti Grayscale nad SEC.

Balchunas ďalej zvýšil tieto šance na 95 % do konca roku 2024.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cointelegraph.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...