Sektor DeFi čeká výrazný cenový boom – naznačují to tyto tři makro ukazatele

zdroj:kryptomagazin.sk
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Sektor decentralizovaných financí se podle tří makro metrik dočká výrazného nárůstu. I když v posledním období svět kryptoměn stále mírně krvácí, z dlouhodobého hlediska je sektor Defi jeden z nejrychleji se rozšiřujících projektů. Májová korekce dokázala negativně ovlivnit prakticky celý trh, ale sektor Defi patřil k těm, které byly zasaženy nejvíce.

Podle posledních údajů Defi Llama celková hodnota, která je uzamčena v decentralizovaných finančních platformách, klesla ze 154 miliard USD na aktuální hodnotu 108,7 miliard USD. Dlouhodobý horizont však stále ukazuje nárůst o neskutečných 5 500 %.

Celková hodnota zablokována na všech protokolech Define.  Zdroj: Defi Llama
Celková hodnota zablokována na všech protokolech Defi. Zdroj: Defi Llama

Objemy Defi na nových maximech

Prvním důležitým ukazatelem je metrika objemů obchodů na decentralizovaných burzách. Údaje poskytla společnost Messara, která uvedla, že čtvrtletní objem DEX dosáhl na konci 2. čtvrtletí 2021 hodnoty téměř 405 miliard USD. Je to nejvyšší historická hodnota. Když si tyto údaje porovnáme například se 2. čtvrtletím 2020, je to nárůst o neuvěřitelných  11 751 %.

Čtvrtletní objem DEX.  Zdroj: Messara
Čtvrtletní objem DEX. Zdroj: Messara

Na vrcholu žebříčku se po krátkém výpadku a útoku ze strany PancakeSwap (CAKE) v dubnu znovu objevila burza UniSwap (UNI) , která představuje až 40 % všech objemů DEX.

Přečtěte si také: Tradeři prožívají nudné období, ale Bitcoin čeká událost, která definitivně otřese trhem – tvrdí analytik John Wick

StormGain

Protokoly z druhé vrstvy se derou do popředí

Druhým podstatným ukazatelem je rostoucí síla projektů z druhé vrstvy. Mezi nejvýznamnější projekty patří jednoznačně MATIC od mnohoúhelníku, který má za úkol zvýšit škálování a zajistit nižší poplatky v síti.

 

Objevuje se však několik nových projektů, které mohou MATIC zastínit. V nejbližším období se očekává spuštění kumulativní Arbitrum a optimismem, které umožní spojit tisíce transakcí do jednoho tzv. rollup bloku.

Může vás zajímat: Binance obnovuje Defi staking s pasivní odměnou až do 10,25 % ročně

Trhy s pevným výnosem jsou budoucností

Podle společnosti Messara jsou produkty s pevným výnosem nástroje, které generují stabilní a zejména předvídatelný peněžní tok. Zařazují se sem podnikové dluhopisy nebo podílové fondy. Mezi nejvýznamnější nově vznikající Defi protokoly s fixním výnosem patří bezesporu projekty jako například Saffron Finance (SFI), Barnbridge (BOND), Yield (YLD) a Pendle (pendloval).

Navzdory stále převládajícímu medvědímu trhu je dlouhodobá budoucnost Defi více než pozitivní. Vidíme totiž výrazný meziroční růst a zejména se buduje silná dynamika v celém sektoru.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.