Signalizuje BTC retailové FOMO? Pozor, tento indikátor říká, že ano!

Signalizuje BTC retailové FOMO? Pozor, tento indikátor říká, že ano!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC zatím nezaznamenal prudší korekci, ta by ale pravděpodobně měla nastat. Proč? Podívejme se spolu na indikátor, který to naznačuje.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Míra financování hlavních kryptoměn, včetně bitcoinu a éteru, za posledních 48 hodin výrazně vzrostla. To obvykle naznačuje, že se futures trh přehřívá, což zvyšuje pravděpodobnost poklesu.

Binance financování vs. Deribitové financování
Binance Funding vs. Deribit funding

Čtěte také: Proč LTC a jiné alty tak prudce rostou? Toto musí vědět každý!

Co bude následovat pro BTC?

Bitcoin už po nedávném nárůstu zaznamenal relativně minimální korekce. Během dvou dnů, od 16. do 17. prosince, cena bitcoinu vzrostla z 19,300 dolarů na 23,000 dolarů (na Binance). Po 23% cenovém výkyvu je korekce o 3 až 4% relativně malá ve srovnání s historickými korekcemi.

StormGain

Ke korekci bitcoinu mělo dojít, protože míra financování futures obchodů 18. prosince na hlavních burzách přesáhla 0,1%.

Bitcoinový trh s futures využívá systém nazývaný “funding” na nalezení rovnováhy na trhu. Pokud je na trhu více long kontraktů, stává se míra financování kladná. Pokud je to tak, kupující nebo držitelé long kontraktů musí platit prodejcům nakrátko a naopak.

 Míra financování permanentních swapů BTC.
Míra financování permanentních swapů BTC

Podobná situace byla, když BTC klesl z 19,500 $ na 16,200 $. V té době byla pravděpodobná 20% až 30% korekce, protože míra financování byla stále vysoká. Tentokrát se míra financování ochladila srovnatelně rychle. Může tak jít o retailový signál FOMO, který poukazuje na lokální maximum.

Jedním z důvodů tohoto trendu může být význam Binance Futures jako způsobu měření celkového sentimentu na trhu. Když cena bitcoinu zaznamená velký pohyb, Binance Futures často zaznamenají velké likvidace kvůli vysokému zájmu.

Binance Futures trvale zůstávají jako jedna ze tří nejlepších burz na obchodování s futures vedle CME a OKEx. Proto, když začne Binance Futures vykazovat známky přehřátí, trh se v blízké budoucnosti může stát opatrným.

Čtěte také: ETH 2.0 je již 4. největší staking síť! Růst ale ani zdaleka nekončí

Krátkodobá překážka na 23,350 $

V krátkodobém horizontu obchodníci určují úroveň odporu 23,350 dolarů jako klíčovou překážku pro Bitcoin. Pokud překročíme tuto hranici, předpokládá se pokračování prudkého rostoucího trendu.

Kniha objednávek BTC
BTC orderbook
PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.