Projekt známý pod jménem Solana se vyšplhal na solidní 14. místo z hlediska tržní kapitalizace poté, co se odrazil ode dna 20,14 USD a poskočil tak o více než 55,10 % na úroveň 31,58 USD. Tento fakt zařadil projekt Solana před své hlavní konkurenty Bitcoin a Ethereum.
Solana se začátkem tohoto týdne propadla o více než 42% po zveřejnění zpráv čínské vlády o nových zákazech směrovaných proti kryptoměnám. Většina kryptoměn se však odrazila od lokálního dna. V případě BTC to byl nárůst o 19,44% z úrovně 28 800 USD na 34 400 USD. Ethereum se dokázalo odrazit až o 20,29% na cenu 2045 USD. Vítězem se nicméně překvapivě stal projekt Solana, kterému se podařil nejvýraznější odraz ze všech kryptoměn.
Mohlo by vás také zajímat: Zákaz čínské vlády proti Bitcoinu je fantastickou zprávou, státy se bojí! Tvrdí významný miner
Zájem ze strany institucionálních investorů
Decentralizovaná síť Pyth, která distribuuje data z finančních trhů, oznámila začátek spolupráce se společností LMAX Digital jako institucionálního provozovatele burzy. Síť Pyth funguje na principu projektu Solana, který využívá model proof-of-stake. Token SOL je nativní měna v rámci ekosystému Solana. Uživatelé mohou vkládat finance přímo do sítě. Na základě toho mají uživatelé, kteří využívají staking, slíbené vysoké inflační odměny. Tento důležitý a perspektivní projekt bude spuštěn při vydání sítě Solana Mainnet.
We are thrilled to announce @LMAX, the leading independent operator of institutional execution venues for FX and cryptocurrency trading, as the first institutional exchange joining @PythNetwork as a data provider!
Read more at: https://t.co/7s8kYc6emE pic.twitter.com/zfDGuXBDNK
— Pyth (@PythNetwork) June 22, 2021
Důležité strategické investice
Solana do dnešního dne získala prostřednictvím prodeje svých tokenů SOL téměř 26 milionů USD. Koncem minulého týdne však projekt zaznamenal další úspěch. Do projektu se zapojila společnost Parsig. Podle zakladatele společnosti Solana Anatolije Jakovenka je to velmi významný krok, který jim zajistí mnohem větší stabilitu. Šíří se také zprávy o tom, že získali dalších 450 milionů dolarů na vývoj a hlavní cíl předběhnout Ethereum. Tyto zprávy ovšem nebyly potvrzeny, ale ani vyvráceny…
Po pádu trhu z 22. června se představitelé obávali velkých škod, ale ekosystém SOL se ukázal jako blockchainová velmoc.
V květnu tohoto roku síť vyčlenila 20 milionů dolarů na podporu projektů ve své síti. Finance jim poskytla společnost Math Global. Dalších 60 milionů USD bylo použito na podporu projektů v Brazílii, Rusku, Indii a na Ukrajině.
Mohlo by vás také zajímat: Sehrály futures trhy důležitou roli při poklesu Bitcoinu?
Silný support
Poslední propad tokenu SOL zaznamenal silný support, který byl otestován hned třikrát. Jak můžeme vidět na grafu, support byl zaznamenán na úrovni žlutého obdélníku a červené horizontální linie.
Určitě tedy doporučujeme sledovat tento projekt, který má vysoký potenciál do budoucna.
Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin zažívá nejhorší čtvrtletí od posledního velkého propadu z roku 2018! Co bude dál?
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.