Spoločnosť MicroStrategy opäť nakupovala bitcoiny

Share This Post

Technologický gigant MicroStrategy pokračuje vo svojom odhodlaní investovať do Bitcoinu. Nedávny nákup v októbri zvyšuje celkový počet držaných bitcoinov na pôsobivých 158 400.

MicroStrategy a nákup bitcoinu

MicroStrategy, globálny líder v oblasti softvérových riešení a cloudových služieb, sa opäť ocitla v centre pozornosti kryptomenového trhu. Vo svojom poslednom finančnom prehľade za tretí štvrťrok tohto roku oznámila akvizíciu ďalších 155 bitcoinov v priebehu októbra. Tento krok zvýšil jej celkovú zásobu najznámejšej kryptomeny na impozantných 158 400 bitcoinov. O nákupe informoval aj sám spoluzakladateľ spoločnosti Michael Saylor prostredníctvom príspevku na sociálnej platforme X (predtým Twitter).

Od začiatku tohto štvrťroka spoločnosť intenzívne investovala do Bitcoinu, pričom kúpila celkom 6 607 bitcoinov. K dátumu konca októbra tak spoločnosť s hlavným sídlom v americkej Virgínii vlastní 158 400 bitcoinov, do ktorých investovala celkovo 4,69 miliardy amerických dolárov, s priemernou cenou 29 586 dolárov za jednotku.

Je zaujímavé zdôrazniť, že v októbri spoločnosť nielen zakúpila 155 BTC za viac ako 5 miliónov amerických dolárov, ale tieto nákupy sú taktiež súčasťou jej strategickej vízie. MicroStrategy dlhodobo vníma Bitcoin ako kľúčový prvok svojho investičného portfólia, čo odráža jej vieru v jeho hodnotu a potenciál.

Spoločnosť MicroStrategy sa stala jedným z najväčších korporátnych vlastníkov Bitcoinu na celom svete. Jej vedenie, s výkonným riaditeľom Michaelom Saylorom na čele, je známe svojim silným podporovaním najväčšej kryptomeny sveta. Verí, že táto kryptomena  ponúka dlhodobú ochranu pred rizikami, ako sú inflácia a devalvácia tradičných fiat mien.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 34 693 USD podľa KMC.

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: twitter.com, cryptopotato.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...