Spotify chce podporovat platby kryptoměnami a hrát klíčovou roli v rozvoji tohoto segmentu

Spotify chce podporovat platby kryptoměnami a hrát klíčovou roli v rozvoji tohoto segmentu!

Poté, co PayPal v říjnu spustil svou kryptotrading platformu, se o digitální mince zajímá stále více společností. Nejnověji se o ně začal zajímat gigant v oblasti streamování audio souborů Spotify. Firma ve středu zveřejnila inzerát, podle něhož hledá člověka s pozadím v kryptoměnách.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Podcast: Ředitel 631miliardového fondu AllianceBernstein doporučuje Bitcoin

Spotify chce být velkým hráčem ve světě kryptoměn

Úspěšný uchazeč dostane vysokou pozici v oddělení strategického plánování a inovací a bude hrát klíčovou roli ve způsobu, jakým Spotify na své platformě implementuje platby pomocí kryptoměn. Zároveň bude zodpovědný za rozvoj spolupráce Spotify s Facebookem při vývoji projektu Diem (dříve Libra). Zaměří se také na širší inovace v krypto prostoru a vznikající digitální měny centrálních bank (CBDC).

“Budete podněcovat rozvoj a chytat se příležitostí či inovací v rozvíjejícím se ekosystému blockchainů, kryptoměn, stablecoinů, CBDC a dalších digitálních aktiv,” píše se v inzerátu.

Nový šéf krypto-oddělení společnosti Spotify bude působit v kanceláři v Londýně nebo Stockholmu. Práce bude vyžadovat cestování mezi těmito dvěma městy a dalšími lokalitami po celém světě.

Mohlo by vás také zajímat:

Bitcoin na nejvyšších místech! S&P Dow Jones spustí krypto index v roce 2021