[SPRÁVY] • Austrálčania si teraz môžu za kryptomeny kúpiť benzín a šišky Krispy Kreme • a ďalšie články

Share This Post

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv:

TRHY

Po poklese na 22 000 USD minulý týždeň bitcoin prešiel do ofenzívy a pridal niekoľko tisíc dolárov. To vyvrcholilo počas víkendu nárastom na viac ako 25 200 USD, čo sa stalo najvyššou cenou tohto aktíva za posledné dva mesiace.

V ďalšom stúpaní sa mu však nepodarilo pokračovať a ani sa na ňom udržať. V nasledujúcich hodinách sa BTC prepadol o viac ako 1 000 USD na úroveň okolo 24 000 USD. Tam chvíľu stál a dokonca začal ďalší vzostup, ktorý sa však zastavil na 24 400 USD. Medvede obnovili kontrolu nad trhom a opäť tlačili BTC na juh.

Nasledoval ďalší pokles o 1 000 USD a bitcoin zaznamenal týždenné minimum 23 200 USD. V súčasnej dobe stojí pár stoviek dolárov severne od tejto úrovne.

Altcoiny si počas víkendu tiež mapovali zisky, ale pracovný týždeň začali vlažne a teraz sa nachádzajú v červených číslach. Ethereum sa dotklo vlastného niekoľkomesačného maxima na úrovni cez 2 050 USD. Tam sa zastavilo a odvtedy stratilo 200 USD. V dôsledku toho ETH (v čase písania tohto článku) po ďalšom menšom dennom poklese bojuje o 1 850 USD. [1]

Kryptomeny

Austrálčania si teraz môžu za kryptomeny kúpiť benzín a šišky Krispy Kreme

Austrálski spotrebitelia môžu vďaka partnerstvu so spoločnosťou Crypto.com a poskytovateľom platobných terminálov DataMesh Group Pty Ltd. platiť kryptomenou za benzín a ďalší tovar – vrátane šišiek Krispy Kreme – na 175 čerpacích staniciach OTR.

Čerpacie stanice umožňujú používateľom Crypto.com naskenovať QR kód na platobnom termináli DataMesh, ktorý ich prepojí s peňaženkou Crypto.com. Potom, čo si používateľ vyberie typ kryptomeny, ktorú chce použiť, je platba obchodníkovi okamžite zúčtovaná v austrálskych dolároch.

Táto možnosť je v súčasnej dobe dostupná iba v štátoch Victoria, Južnej Austrálie a Západnej Austrálie, ale spoločnosť Peregrine Corp. vlastniaci OTR plánuje túto funkciu rozšíriť na ďalších 250 miest po celej krajine, vrátane predajní Krispy Kreme v SA a Severnom teritóriu. [2a]

Shiba inu a dogecoin v priebehu týždňa dvojciferne vzrástli

Dogecoin (DOGE) a shiba inu (SHIB), dva najväčšie memecoiny podľa trhovej kapitalizácie, nasledovali širší medvedí trend na trhu a za posledný deň zaznamenali straty, keď klesli o 3,8 %, resp. 5,7 %.

Napriek poklesu obe kryptomeny vyčnievali zo zvyšku trhu vďaka vysokým ziskom za posledných sedem dní.

DOGE, ktorý na začiatku tohto týždňa dosiahol 10-týždňové maximum nad 0,088 USD, sa v čase tlače obchodoval za 0,081 USD, čo predstavuje nárast o 13,4 % za celý týždeň; SHIB mení majiteľa za 0,00001488 USD, čo predstavuje masívny nárast o 20,6 % za rovnaké obdobie.

Objemy obchodov pri DOGE a SHIB sa v poslednom dni výrazne znížili, a to o 60 %, resp. 20 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

Austrálsky správca aktív ponúkne krypto ETF s využitím unikátneho variantu licencie

Austrálsky správca aktív Monochrome Asset Management získal prvú austrálsku licenciu na poskytovanie finančných služieb (AFSL) pre spotový kryptomenový fond (ETF).

V rozhovore Jeff Yew, generálny riaditeľ spoločnosti Monochrome Asset Management, uviedol, že schválenie AFSL je významné, pretože do tejto chvíle schválené krypto ETF v Austrálii fungujú iba na základe všeobecného povolenia na obchodovanie s finančnými aktívami a krypto aktíva drží iba nepriamo.

Yew poznamenal, že krypto ETF spoločnosti Monochrome budú naproti tomu priamo držať podkladové krypto aktíva a je na to výslovne oprávnený austrálskou Komisiou pre cenné papiere a investície (ASIC). [3a]

Kanadský dôchodkový fond CDPQ odpisuje investíciu do spoločnosti Celsius

Kanadský dôchodkový fond Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ) odpísal svoju investíciu do spoločnosti Celsius, ktorá sa stretáva s problémami v oblasti požičiavania kryptomien, a uznal, že spoločnosť vstúpila do tohto rozvíjajúceho sa odvetvia „príliš skoro“.

V stredu (17. augusta 2022) na tlačovej konferencii v Montreale generálny riaditeľ CDPQ Charles Emond uviedol, že dôchodkový fond investoval čoskoro do odvetvia kryptomien, ktoré je podľa neho „v prechode“.

Emondove komentáre prichádzajú takmer rok po investícii dôchodkového fondu do spoločnosti Celsius. V októbri 2021 vložil CDPQ spoločne s rastovou kapitálovou spoločnosťou WestCap do platformy pre krypto pôžičky 400 miliónov dolárov, pričom podiel CDPQ predstavoval 150 miliónov dolárov. [3b]

Peňaženka Phantom založená na solane predstavuje „Burn NFT“ na ochranu zákazníkov pred podvodmi

Poskytovateľ peňaženky Phantom založený na solane (SOL) oznámil novú funkciu, ktorá spáli nevyžiadané nezameniteľné tokeny (NFT) zaslané podvodníkmi.

V príspevku na blogu z 18. augusta tím Phantom uviedol, že spamové NFT sa vyvinuli v praktický spôsob zlých aktérov, ktorí chcú ukradnúť finančné prostriedky používateľov.

Poskytovateľ peňaženky uviedol, že podvodníci využívajú nízkych transakčných poplatkov solany a airdropujú používateľom spamové NFT. Tieto nechcené NFT vyzývajú používateľov, aby klikli na odkaz a získali tak darček zadarmo.

V snahe riešiť tento problém spoločnosť Phantom oznámila funkciu Burn NFT. Používatelia môžu nechcené NFT odstrániť výberom funkcie Burn Token. Používatelia tiež dostanú malý vklad SOL zakaždým, keď túto funkciu použijú. [3c]

CBDC, Regulácia

Generálny riaditeľ spoločnosti Aztec plánuje budúcnosť ochrany súkromia po sankciách Tornado Cash

Zac Williamson, generálny riaditeľ vrstvy na ochranu súkromia Aztec Network Ethereum, hovoril o tom, ako by mohla vyzerať budúcnosť ochrany súkromia na Web3 po široko kritizovaných sankciách americkej vlády proti Tornado Cash.

Williamson sa domnieva, že „budúce siete by mohli byť v súlade s cieľmi regulačných orgánov a zároveň chrániť súkromie používateľov, ale nebudú sa prispôsobovať existujúcim regulačným štruktúram“. Regulačné orgány podľa neho pri zákaze Tornado Cash postupovali zle.

„Prezieravá vláda by zvážila priame vydávanie základných peňazí na sieťach, ako je ethereum,“

– načrtol Williamson v dlhom vlákne na Twitteri. [4a]

Related Posts

Zákazníci FTX varovali před podvodníky, kteří je lákají vrácením majetku

Zkrachovalá kryptoburza FTX přiznala nedávnou záplavu podvodů, které jsou...

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....