Kryptofond „Aid For Ukraine“ vybral neuvěřitelných 54 milionů dolarů

Share This Post

Kryptokomunita podpořila Ukrajinu v době války a vybrala 54 milionů dolarů v kryptoměnách.

Podle čtvrtečního příspěvku ukrajinského vicepremiéra Mychajla Fedorova na Twitteru, který poděkoval kryptokomunitě za podporu, bylo přivedeno 54 milionů dolarů prostřednictvím ukrajinské vládní iniciativy „Aid For Ukraine“, jež spolupracuje s kryptokomunitou.

„Každá helma, neprůstřelná vesta a zařízení pro noční vidění zachraňují životy ukrajinských vojáků. Proto musíme i nadále podporovat naše obránce. Díky moc všem z kryptokomunity za podporu Ukrajiny!“

Podle Ministerstva pro digitální transformaci Ukrajiny má kryptofond Aid For Ukraine rozdělených 54 milionů dolarů následovně: 10 190 ETH (etherea), v hodnotě 18,7 milionů dolarů, 595 BTC (bitcoinů), v hodnotě 13,9 milionů dolarů, USDT (tether) v hodnotě 10,4 milionů dolarů a USDC (USD Coin), v hodnotě 2,2 milionu USD.

Co vše se z kryptofondu zaplatí

Kryptoplatby šly na vojenské vybavení, hardware a munici, včetně bezpilotních vzdušných vozidel (UAV), které se obvykle používají k rozpoznání nepřátelských jednotek a přímých útoků. 

Značná částka darů byla také vynaložena na pancéřové vesty, na polní dávky, na protiválečné mediální kampaně, na „zbraně na žádost ministerstva obrany Ukrajiny“ a také na vojenské a lékařské příslušenství. 

Krypto má vyznamnou roli v době války

„Kryptoměny hrají významnou roli v obraně Ukrajiny,“ řekl náměstek ministra pro digitální transformaci Ukrajiny Alex Bornyakov na vládou vázané donatiowebové stránce.

Zakladatel ukrajinské kryptoburzy KUNA Mike Chobanian dodal, že příspěvky od kryptokomunity ukázaly dopad, který může mít technologie blockchainu na národní státy, a uvedl, že může sloužit jako „páteř globální bezpečnosti“ v dobách potřeby.

Aid For Ukraine

Aid For Ukraine funguje tak, že převede krypto na kryptoburzu FTX, která převede krypto na fiat a poté je stažena a převedena do Národní banky Ukrajiny.

Aid For Ukraine však není jedinou organizací, která přijímá finanční prostředky na pomoc ukrajinskému obrannému úsilí. Reserve Fund of Ukraine, Come Back Alive, UkraineDAO a Unchain Fund také přispěly finančními prostředky v sedmimístném rozsahu, vybrané částky však nebyly zatím zveřejněny. 

Related Posts

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...