Ukrajina postupuje – jedna z nejstarších bank spouští projekt digitální hřivny na bázi Stellaru

Share This Post

Ukrajina je jednou z nejvíce otevřených zemí pro přijetí kryptoměn. Svědčí o tom i nejnovější projekt soukromého stablecoinu, tzv. digitální hřivny, který vyvinula lokální banka.

Ukrajina a Stellar

Ukrajinské ministerstvo pro digitální transformaci bude podporovat pilotní projekt stablecoinu, který pracuje na bázi blockchainu Stellar. Tento významný projekt spouští jedna z nejstarších komerčních bank na Ukrajině Tascombank, která chce vytvořit ukrajinskou elektronickou fiat měnu.

Nadace Stellar Development Foundation oznámila tento pilotní projekt 14. prosince. Na projektu se bude podílet také fintechová společnost Bitt.

Přečti si také: Největší nákupy retailu od března 2020 – je potvrzeno dno korekce BTC?

Burza Binance je aktuálně největší a pravděpodobně i nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Náměstek ministra MDT Oleksandr Bornyakov uvedl, že tento projekt přinese absolutní technologický základ pro vydávání elektronických peněz a je dalším klíčovým krokem k pokroku a inovaci platební a finanční infrastruktury na Ukrajině.

Generální ředitelka SDF Denelle Dixonová uvedla, že prvotní operace na tomto projektu již začaly. Jde hlavně o programovatelné výplaty pro státní zaměstnance ve společnosti Diia, která je podnikem veřejných IT řešení s podporou ministerstva digitalizace.

„Tato regulovaná elektronická hřivna bude soukromou emitovanou měnou na bázi technologie blockchain. Vytvořena bude podle platné ukrajinské legislativy o elektronických penězích.“

Mohlo by tě zajímat:

Společnost Voodoo, kterou podporuje Goldman Sachs, investuje 200 milionů USD do vývoje blockchainových her

Mike Novogratz tvrdí, že se trh začátkem roku 2022 rozjede – do té doby očekává přítomnost medvědů

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...