Wikipedie prodala své první NFT za 750 000 dolarů na platformě Christie’s

Share This Post

Bezplatná internetová encyklopedie Wikipedie se po lednovém 20. výročí zapsala do historie prodejem svého prvního NFT prostřednictvím aukčního giganta Christie’s. Dne 15. prosince Christie’s dokončila aukci dvou předmětů souvisejících s Wikipedií přímo od spoluzakladatele Wikipedie Jimmyho Walese.

Online prodej s názvem Zrození Wikipedie zahrnoval dvě části. První částí je první úprava Wikipedie, která se prodala za 750 000 USD, druhou je Strawberry iMac, který Wales použil k vytvoření Wikipedie, za 187 500 USD.

Prodej NFT
Prodej NFT. Zdroj: Christie’s

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Mohlo by tě zajímat – Společnost Bitwise oficiálně spouští první indexový NFT fond na světě

Co NFT obsahuje?

Digitální dílo obsahuje první zprávu, kterou na Wikipedii zveřejnil spoluzakladatel stránky v roce 2001. Představuje jedinečný moment v historii internetu. Wales napsal následující slova: „Ahoj, světě!“, krátce po spuštění stránky 15. 1. 2001.

NFT zachovává rozložení domovské stránky Wikipedie z roku 2001, založené na nejranějším zachovaném zdrojovém kódu. Má také funkci, která umožňuje vlastníkovi upravovat stránku, kterou lze resetovat pomocí časovače a vrátit se do původního stavu.

Senior specialista Christie’s Peter Klarnet uvedl, že výsledek aukce „podtrhuje rostoucí zájem sběratelů o historii internetu“. Podle aukčního domu Wikipedie použije část výtěžku z prodeje na podporu pilotního projektu velšské alternativní sítě sociálních médií WT.Social .

Jeden z největších aukčních domů na světě Christie’s se přestěhoval do odvětví NFT začátkem roku 2021. V únoru oznámila aukci svého vůbec prvního „čistě digitálního uměleckého díla“ od digitálního umělce Beeple. Kus NFT společnosti Beeple „Everydays: The First 5000 Days“ se v březnu prodal za více než 69 milionů dolarů a stal se jedním z nejdražších NFT na světě.

Přečti si také – Máme největší inflaci za posledních 39 let

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....