Máme největší inflaci za posledních 39 let

Máme vysokou inflaci
Máme vysokou inflaci, zdroj: shutterstock.com/SERSOLL

Inflace v USA se dostala na téměř 40leté maximum. Jelikož FED, největší centrální banka světa, plánuje pokračovat nadále v tištění peněz, lze tak očekávat pokračování zvyšování inflace.

Roční inflace je téměř 7 %

Inflace je aktuálně téměř 7 %
Inflace je aktuálně téměř 7 %, zdroj: fred

Již tento týden bude právě FED jednat o možném snížení tvorby nových peněz ze zhruba 120 miliard USD na postupně menší hodnoty. Konkrétně každý měsíc přibližně o 15 miliard méně. To znamená, že první měsíc to bude 105 miliard, pak už jen 90 miliard až postupně ve druhé polovině roku 2022 se počet nově vytištěných peněz v každém měsíci stabilizuje na přiměřené částce. Mělo by to být kolem 0 až 10 miliard měsíčně. Pokud by FED pokračoval v této agresivní politice znehodnocování peněz, na trzích můžeme logicky očekávat pokračování růstu. A možná už brzy cenu Bitcoinu uvidíme na novém maximu. V nejlepším případě i na 100 000 dolarech za kus.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Indexy rostou extrémně rychle

Tím, že se nalévají velké peníze do ekonomiky, tak když se podíváme na některé grafy, můžeme jasně usoudit, že na krizi se už dávno zapomnělo. Největší akciové indexy od svého nedávného dna z března 2020 učinily již více než 100% zhodnocení. SPX500 jako největší akciový index vzroste průměrně každý rok o 10 %.

SPX roste velmi rychle
SPX roste velmi rychle, zdroj: tradingview.com

Přečti si také: MMF chce co nejdříve regulovat kryptoměny – vyžaduje naléhavou potřebu mezinárodní spolupráce!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.