MMF chce co nejdříve regulovat kryptoměny – vyžaduje naléhavou potřebu mezinárodní spolupráce!

Share This Post

Mezinárodní měnový fond (MMF) přišel s doporučeními k regulaci kryptoměn. Představitelé toto doporučení označili jako „naléhavou potřebu“ a vyžadují mezinárodní spolupráci v oblasti neregulovaných digitálních aktiv.

Přečti si také – TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den

MMF má obavy před kryptoměnami

Mezinárodní měnový fond zveřejnil zprávu, v níž popisuje regulaci kryptoměn. Zpráva vyšla pod jasným názvem: Globální kryptoměnová regulace by měla být komplexní, konzistentní a koordinovaná. Tento dokument byl vytvořen v oddělení „měnových a kapitálových trhů MMF“.

Kryptoměny, produkty s nimi související a různé služby se v posledních letech rychle rozrostly a jejich propojení s regulovaným finančním systémem začalo expandovat.

„Kryptoaktiva mají velký potenciál zásadně změnit mezinárodní měnový či finanční systém. Tvůrcům této politiky se nedaří monitorovat rizika tohoto rozvíjejícího se sektoru, ve kterém jsou mnohé činnosti neregulované. Máme za to, že taková rizika finanční nestability by se v některých zemích mohla brzy stát systémovými,“ píše se v dokumentu.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Chtělo by to pevnou mezinárodní spolupráci

V dokumentu se rovněž uvádí, jak by měla vypadat regulace. Autoři nám přinášejí tři hlavní body:

1. Poskytovatelé služeb spojených s kryptoměnami, kteří nabízejí úschovu, převod či obchodování by měli být licencovaní nebo legálně oprávněni vykonávat tuto činnost. Kritéria udělování licencí a autorizace by měla být jasně zformulována. Odpovědné orgány by v tom měly mít jasno a koordinační mechanismy musí bezproblémově fungovat.

2. Požadavky by měly být přizpůsobeny hlavním případům využití kryptoaktiv či stable coinů. Regulační orgány musí koordinovat řešení různých rizik vyplývajících z použití digitálních aktiv. Úloha centrálních bank zde nesmí chybět.

3. MMF dodává, že orgány by měly poskytnout jasné požadavky finančním institucím týkající se jejich vystavení a angažovanosti s kryptoměnami.

Autoři také varovali, že v rozvíjejících se ekonomikách příchod kryptoměn může urychlit proces, který nazvali „cryptoization“, tj. proces, kdy tato aktiva nahradí domácí měnu. Tímto mají pravděpodobně na mysli El Salvádor.

Abychom si to shrnuli, tak k řešení technologických, právních, regulačních a dozorových výzev je naléhavě potřebná mezinárodní spolupráce.

Mohlo by tě zajímat – Představitelé Shiba Inu mají smělé plány – nová blockchainová hra může nakopnout token SHIB

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....