TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den

XTZ důvody růstu
XTZ důvody růstu. Zdroj: Shutterstock.com/AndreyO

Údaje z TradingView ukazují, že po dosažení minima se cena XTZ dokázala za jediný den dostat do 40procentního plusu. V tomto článku si vysvětlíme hlavní faktory, které poháněly cenu do takto prudkého růstu.

XTZ/USD 1D
XTZ/USD 1D. Zdroj: TradingView

Tři důvody oživení cen jsou:

  • spuštění Ubisoft NFT na blockchainu Tezos,
  • zaměření projektů na vytvoření ekologické blockchainové platformy,
  • rostoucí výnosy z transakcí a protokolů v síti Tezos.

Partnerství s Ubisoftem

Nejnovějším býčím fundamentem pro Tezos, který skutečně posunul cenu, bylo oznámení o významném partnerství s výrobcem videoher Ubisoft. Herní společnost spouští Ubisoft Quartz, platformu, kde mohou uživatelé získat jedinečné NFT s názvem Digits, které lze použít ve hře, a platforma bude využívat blockchain Tezos.

Partnerství s jedním z největších výrobců videoher na světě by mohlo vést k dlouhodobým býčím výsledkům společnosti Tezos. Beta verze pro Ubisoft Quartz je naplánována ke spuštění 9. prosince a bude otevřena pro hráče Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint. Hráči, kteří splní určitá kritéria, budou moci získat tři bezplatné NFT z dropů pro první uživatele platformy.

Burza Binance je aktuálně největší a pravděpodobně i nejlepší kryptoměnová burza. Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti vytvořit si účet přes náš link. Získáš tak doživotní slevu na jakýkoli obchod, který otevřeš na této burze.

Přečti si také – Je budoucností hudebního průmyslu sektor NFT, nebo metaverzum?

Udržitelnost životního prostředí

Dalším důvodem rostoucí síly XTZ je zaměření protokolu na vytvoření ekologické a udržitelné blockchainové sítě. Síť využívá mechanismus proof-of-stake konsensu, o kterém je známo, že nabízí energeticky efektivní alternativu k tradičnějším proof-of-work blockchainům.

Podle zprávy, kterou projekt zveřejnil, „celková roční uhlíková stopa blockchainu Tezos je ekvivalentní průměrné energetické stopě 17 globálních občanů“. Snížení energie potřebné k provozu sítě Tezos je cílem projektu již nějakou dobu. Mělo za následek 70% zvýšení energetické účinnosti.

Objemy transakcí XTZ a výnosy rostou

Jen za posledních pár dní zaznamenala síť Tezos nárůst objemu transakcí a výnosů z protokolů, neboť každý z nich dosáhl nejvyšší úrovně zaznamenané v roce 2021.

Denní transakce XTZ vs. celkové výnosy
Denní transakce XTZ vs. celkové výnosy. Zdroj: Token Terminal

Jak je vidět z výše uvedeného grafu, objem transakcí XTZ vzrostl 3. prosince na rekordních 369 milionů dolarů, což by mohlo naznačovat, že někteří investoři zachytili zprávy od Ubisoftu.

Skok v aktivitě a výnosech nastal, když projekt oznámil dokončení své aktualizace Hangzhou, osmé aktualizace protokolu sítě Tezos, která prokázala schopnost projektu samostatně se upravovat a aktualizovat bez potřeby provést hard fork.

Mohlo by tě zajímat – Likvidace 2,5 miliardy dolarů – bude konsolidace BTC pokračovat do roku 2022?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.