Coinbase přidává „ETH2“ – jaký má význam a k čemu bude sloužit?

Share This Post

Kryptoměnová burza Coinbase přidala zrcadlovou verzi nativního tokenu ETH do svého indexu cen kryptoměn, těsně před aktualizací klíčové sítě 10. prosince.

Zdá se, že tento symbol nazvaný „ETH2“ synchronně sledoval původní tržní údaje Etherea. Například náklady na nákup ETH2 byly stejné jako náklady na ETH. Mezitím jejich tržní kapitalizace, objem, oběhová nabídka a změny cen byly také stejné.

Na rozdíl od originálu však token ETH2 neměl žádnou obchodní aktivitu. To podtrhuje, že jeho úkolem je zatím pouze sledovat tržní údaje ETH alespoň do poloviny roku 2022.

eth vs eth2
eth vs eth2. Zdroj: Coinbase

Před Ethereem 2.0

Aktualizace Arrow Glacier má za cíl oddálit takzvanou „náročnou bombu“, stimul pevně zakódovaný uvnitř blockchainu Etherea od jeho spuštění v roce 2015. To by lidem ztížilo těžbu Etherea.

Tim Beiko, jeden z hlavních vývojářů pracujících na aktualizaci Etherea, poznamenal, že Arrow Glacier může být poslední aktualizací před spuštěním Etherea 2.0 příští rok. Zdá se, že burza Coinbase mezitím ošetřila fork Arrow Glacier, aby zajistila existenci nového tokenu s názvem ETH2 po inovaci Etherea 2.0.

V aktuální verzi musí uzly ověřit každou transakci, aby se zachovala veřejná kniha Etherea. Upgrade Etherea 2.0 by ale spustil „sharding“, který by rozdělil síť na různé segmenty (nazývané shardy) a ke každému fragmentu by náhodně přidělil uzly.

beacon a shard řetězce
beacon a shard řetězce. Zdroj: Vitalik.ca

To by odstranilo potřebu každého uzlu skenovat celý řetězec, čímž by se teoreticky zlepšila rychlost a náklady potřebné na údržbu sítě. Mezitím by jednotlivé fragmenty sdílely podrobnosti transakce s takzvaným řetězcem Beacon Chain, který slouží jako páteř Etherea 2.0.

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

ETH2 není nová kryptoměna

Beacon Chain, který byl uveden do provozu v prosinci 2020, by ověřil transakce na každém fragmentu, čímž by pomohl celé síti Ethereum 2.0 dosáhnout konsensu. Odhalilo by to i nepoctivé ověřovatele a iniciovalo by sankce odstraněním části vkladu ověřovatele z oběhu.

Depozitní smlouva společnosti Beacon Chain od jejího spuštění v prosinci 2020 získala více než 8,42 milionů tokenů ETH od 55 300 jedinečných vkladatelů (validátorů).

Zůstatek ETH 2.0 depozitních kontraktů vydělený nabídkou ETH
Zůstatek ETH 2.0 depozitních kontraktů vydělený nabídkou ETH. Zdroj: CryptoQuant

Jak již bylo řečeno, ETH2 není nová mince a nezměnila by množství ETH, které člověk drží. Namísto toho, jak naznačuje seznam indexu Coinbase, ETH2 se může stát přejmenovanou verzí původního Etherea, aniž by museli držitelé vyměnit jednu verzi za jinou.

Mohlo by tě zajímat – Analýza ETH – cena po překonání sideway struktury pravděpodobně dosáhne nového ATH

Related Posts

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...

Peněženky s USDC stablecoiny vzrostly v roce 2023 o 59 %

Počet peněženek obsahujících minci USDC v hodnotě alespoň 10...

Zlato na steroidech? Korelace bitcoinu a zlata v roce 2023

Korelace mezi bitcoiny a zlatem se během roku 2023...