Blockchain Dogecoin hlásí vyražení historicky prvního NFT v síti – stálo pouhých 0,0018 USD!

Dogecoin hlásí první NFT v síti
Dogecoin hlásí první NFT v síti. Zdroj: Shutterstock, Salinee_Chot

Blockchain Dogecoin hlásí významný úspěch. Jednomu z vývojářů tohoto meme coinu se podařilo spustit historicky první NFT token v této síti.

Dogecoin s historicky prvním NFT tokenem

Vývojář blockchainu DOGE, který používá pseudonym inevitable360, se 13. prosince na svém twitterovém účtu pochlubil, že se mu podařilo vyrazit první NFT token v síti DOGE. Příspěvek odkazuje na podrobnosti dané transakce. Z těchto údajů vyplývá, že vyražení tohoto NFT tokenu stálo jen 0,01 DOGE, tedy přibližně 0,0018 USD. Vývojář uvedl, že k uskutečnění procesu využil hashovací funkci tzv. „Sha-256“. NFT token byl následně uložen na kontrolní součet, což představuje malý blok údajů z jiného bloku digitálních údajů.

Mohlo by tě zajímat: Polygon spustí očekávaný mechanismus EIP-1559 – bude MATIC růst?

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Vývojář pod pseudonymem inevitable360 se po úspěšném vyražení NFT tokenu dostal do pozornosti dalších vývojářů a zejména spoluzakladatele sítě Billyho Markuse.

DOGE může zefektivnit ražení NFT

Největším problémem při ražení NFT tokenů jsou nadále náklady. Zejména při použití blockchainu ETH.

A právě to je šance pro konkurenční blockchainy, jako například DOGE. Na vyražení prvního NFT tokenu se vynaložilo pouhých 0,0018 USD, což je ve srovnání s ETH mnohem vyšší efektivita.

K dané problematice se vyjádřil další vývojář DOGE Michi Lumin.

„NFT bez poplatků za plyn a s menší spotřebou energie. V současnosti to vypadá opravdu pěkně, a hlavně pro DOGE.“

Mohlo by tě zajímat:

Ethereum dosahuje výborných výsledků spalování – zlikvidovaly se tokeny ETH v hodnotě 4,8 miliardy USD!

Jerome Powell se vyjádřil ke kryptoměnám – podle něj neohrožují finanční stabilitu v USA

Mike Novogratz tvrdí, že se trh začátkem roku 2022 rozjede – do té doby očekává přítomnost medvědů


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.