Jerome Powell se vyjádřil ke kryptoměnám – podle něj neohrožují finanční stabilitu v USA

Jerome Powell se vyjádřil ke kryptomám
Jerome Powell se vyjádřil ke kryptomám. Zdroj: Maxx-Studio

Předseda Federálního rezervního systému v USA, Jerome Powell, přišel s velmi pozitivní zprávou, která může mít výraznější vliv na trh s kryptoměnami.

Jerome Powell mluvil o kryptoměnách

Předseda Fedu naznačil, že je určitě nutné zvážit monitorování vývoje a pokroku kryptoměn. Powell však digitální aktiva nepovažuje za hrozbu, která by mohla ohrozit finanční stabilitu amerických trhů.

„Stablecoiny mohou být užitečnou a efektivní součástí finančního systému. Mohou sloužit spotřebitelům pouze v případě, že budou regulovány. A právě teď nejsou. Mají potenciál pro rozšíření, a to zejména pokud by se spojily s nějakou významnou technologickou sítí.“

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské sumy za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokrade na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Otázky týkající se právě kryptoměn obdržel Jerome Powell od novináře Michaela Derbyho z deníku Wall Street Journal. Powell se v odpovědi přidal ke zprávě prezidentské pracovní skupiny pro finanční trhy. Podle této zprávy budou eminenti stablecoinů podléhat přiměřenému federálnímu dohledu, tak jako je tomu v případě bank. Tato legislativa musí přijít co nejdříve.

Powell dodal:

„Mohli byste mít významnou platební síť, ale bez potřebné regulace. Veřejnost se stále spoléhá na vládu a zejména na FED, kteří jim musí zajistit bezpečné a spolehlivé platební systémy.“

Je tedy zřejmé, že se Powell přidal k Bidenově politice o digitálních aktivech.

Přečti si také – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.