Tyto on-chain metriky od Glassnode předpovídají pokračování růstu BTC

Glassnode býčí metriky BTC
Glassnode býčí metriky BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Maxx-Studio

Není žádným tajemstvím, že on-chain BTC ukazatele zůstaly silné i přesto, že spotová cena klesla téměř o 40 % v porovnání s historickými maximy. Nyní se přidalo dokonce ještě více metrik.

V sérii příspěvků na Twitteru o víkendu známý statistik Cole Garner nastínil několik svých grafů, které predikují vzestup trhu:

Myslím si, že BTC je připraven a všechny mé oblíbené hlavní ukazatele jsou najednou býčí a silné.”

OTC

Hlavním signálem byl over-the-counter (OTC). Zůstatek BTC těchto subjektů zaznamenal minulý týden náhlý nárůst, který odpovídal nákupní aktivitě mezi klienty. I když to ne vždy odpovídá zvýšení cen, OTC zůstává pevně býčím ukazatelem:

„Jeden z nejlepších vedoucích ukazatelů, jaké jsem kdy viděl. Čím více o tom přemýšlíte, tím více to dává intuitivní smysl,“ napsal.

OTC nebo mimoburzovní obchodování se uskutečňuje přímo mezi dvěma stranami bez dohledu burzy.

OTC vs. BTC/USD
OTC vs. BTC/USD. Zdroj: Cole Garner/Twitter

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin hashrate je na úplném maximu – čínský ban neohrozil stabilitu největší kryptoměny

Kombinovaná delta objemu (CVD) pro BTC velryby

Další metrikou je kombinovaná delta objemu (CVD) pro bitcoinové velryby, což je podle Garnera neomylné znamení býčího trendu.

CVD se používá k určení poměru kupujících a prodávajících během pohybů na trhu a jeho údaje naznačují, že zájem kupujících zůstává na současné úrovni silný.

BTC/USD vs. CVD
BTC/USD vs. CVD. Zdroj: Cole Garner/Twitter

Jako vždy, ne všichni byli přesvědčeni růstem, přičemž odpůrci tvrdili, že prudký nárůst OTC může být právě krátká odchylka v celkovém klesajícím trendu. Jiní se drží názoru, že Bitcoin ukončí rok 2021 korekcí a pomalu se vrátí vzhůru až v příštím roce.

Přečti si také – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.