Dogecoin vystřelil o 43 % – může za to Elon Musk a Tesla

Elon Musk podpořil Dogecoin
Elon Musk podpořil Dogecoin. Zdroj: Google

Elon Musk a jeho příspěvky dnes opět dokázaly nastartovat populární meme coin DOGE. Ten vystřelil o 43 %. Co je za tím?

Elon Musk probudil Dogecoin

Dogecoin si připsal 43procentní zisk poté, co Musk na svém twitterovém profilu zveřejnil příspěvek, ve kterém potvrdil, že Tesla bude nově akceptovat token DOGE při platbě za určité zboží.

DOGE/BUSD 30m TF
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Mohlo by tě zajímat: Kryptoburza Binance bude muset zavřít svou pobočku v Singapuru!

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

Jak můžeme vidět na grafu, pár DOGE/BUSD zaznamenal zisk 43 %. Jedná se zatím o největší denní zisk z TOP 30 altcoinů. Společnost Tesla, v jejímž čele stojí Elon Musk, udělala zásadní a neobvyklý krok. DOGE je aktuálně jedinou kryptoměnou, kterou je umožněno v Tesle platit za zboží. Jedná se o dost velký risk ze strany Muska, který tímto krokem může rozzlobit bitcoinovou komunitu. V minulosti totiž Tesla přijala Bitcoin při platbě za elektromobily, ale po výrazném mediálním tlaku kvůli obavám o životní prostředí to společnost zrušila. V té době Musk tvrdil, že Bitcoin musí být ekologičtější.

„Tesla bude mít k dispozici zboží, které bude možné koupit za DOGE. Uvidíme, jak to půjde,“ uvedl Elon Musk.

Dnes se tedy DOGE dočkal výrazné podpory od svého největšího fanouška a aktuálně i osobnosti roku podle časopisu Time Elona Muska. Ten kromě zmíněné novinky řekl i to, že podle něj je Dogecoin mnohem vhodnější na transakce než Bitcoin.

Více si o jeho vyjádření můžete přečíst zde: Dogecoin je pro platby lepší než Bitcoin, prohlašuje Elon Musk


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.