Kryptoburza Binance bude muset zavřít svou pobočku v Singapuru!

Singapur Binance
Singapur Binance, zdroj: www.shutterstock.com/Natchapol18

Největší kryptoburza na světě Binance stáhla žádost na měnový orgán Singapuru (MAS) o získání licence pro místní pobočku.

Binance v Singapuru částečně skončí

Binance Asia Services je jednou z přibližně 170 společností pracujících s digitálními aktivy, které požádaly o regulační schválení v zemi. V září MAS označila kryptoburzu ve svém seznamu jako „rizikovou“ a varuje investory před vysokým rizikem obchodování a potenciálními ztráty peněz z různých důvodů. Zástupce burzy ovšem poznamenal, že Binance Singapur celou dobu pracuje v rámci „příslušné výjimky“.

Přečti si také – Milovníci fotbalu utratili přinejmenším 350 milionů dolarů za tzv. „fan tokeny“ – přichází nový trend?

Avšak podle nejnovějšího prohlášení, mnoha oblíbená platforma přestane poskytovat služby prostřednictvím webové stránky „binance.sg“ od 13. února 2022. Neznamená to ale, že burza odtud odejde úplně. Nechce ztratit pozici v lukrativním Singapuru, a proto se zaměří výhradně na technologii blockchain. Co konkrétně mají v plánu prozatím známo není.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Největší burze to moc neublíží

Podle MAS přibližně 100 společností buď stáhlo své žádosti, nebo bylo zamítnuto. Například makléřské oddělení největší singapurské banky DBS Bank a australská kryptoburza „Independent Reserve“ souhlas získaly. Avšak to neznamená, že v Singapuru jsou proti kryptoměnám. V listopadu byly spuštěny dva institucionální bitcoinové fondy.

Navzdory některým regulačním omezením společnost nadále hledá nové jurisdikce pro své pobočky. Generální ředitel burzy Changpeng Zhao se nedávno vyjádřil o potenciálním otevření ústředí společnosti ve Francii či Spojených arabských emirátech.

Mohlo by tě zajímat – TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.