Milovníci fotbalu utratili přinejmenším 350 milionů dolarů za tzv. „fan tokeny“ – přichází nový trend?

Chiliz Fan tokeny, zdroj: www.shutterstock.com/Shizume
Chiliz Fan tokeny, zdroj: www.shutterstock.com/Shizume

Kromě kryptoměn, metaverza, webu 3.0 či NFT jste si mohli jistě všimnout ještě jednoho zajímavého trendu. Jedná se o kooperaci digitálního světa a světa fotbalu či jiných populárních sportů. Nejpopulárnější je mezi fanoušky fotbalových klubů, kteří nakoupili tzv. „fan tokeny“ za více než 350 milionů dolarů.

Velkokluby mají zájem!

Více než 20 fotbalových klubů už stihlo spustit své fan tokeny. Ostatní týmy o tom aktivně přemýšlí. Jen v nejvýznamnější lize v Evropě – anglické Premier League – je už takových týmů celkem osm.

Přečti si také – TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den

Většina z těchto klubů vydává své tokeny na platformě Socios. Společnost uvedla, že prostřednictvím aplikace již stihla prodat aktiva za více než 350 milionů dolarů.

Avšak kromě anglického fotbalu se o tokeny zajímají také týmy například z Itálie, Portugalska, Španělska či Francie. Společnost Socios tedy uzavřela spolupráci s těmi největšími jmény ze světa fotbalu, jako je například PSG, Juventus, Atletico, Barcelona, ​​Milán a pod. Nesmíme zapomenout, že spolupráci podepsaly i kluby z Jižní Ameriky !

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Fan tokeny jako nový výhodný byznys?

Podle FanTokenStat, ty nejcennější fan tokeny jsou právě Paris Saint-Germain (PSG) či Manchester City (CITY). Ty byly vydány hlavním poskytovatelem tokenů Socios, který běží na blockchainu Chiliz. Tržní kapitalizace PSG je oceněna na více než 49 milionů dolarů. CITY dosahuje 38 milionů USD.

Binance je také velkým hráčem v tomto odvětví. V říjnu 2021 na trh burza uvedla svoji vlastní platformu. Můžete tam najít například fan token italského Lazia (LAZIO), se kterým podepsala spolupráci. Fotbalisté mají dokonce na svých dresech logo Binance, čímž vytlačují běžné sponzory z trhu.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Chiliz, Alexandre Dreyfus, předpovídá, že velikost tržní kapitalizace těchto aktiv v následujících pěti letech přesáhne 10 miliard dolarů!

Mohlo by tě zajímat – Představitelé Shiba Inu mají smělé plány – nová blockchainová hra může nakopnout token SHIB


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.