Analýza BTC – potvrdí cena reverzní pattern a ukončení korekce?

BTC stále nepotvrdilo lokální dno
BTC stále nepotvrdilo lokální dno. Zdroj: Shutterstock.com/Maksim Safaniuk

BTC pokračuje v krátkodobé sidweway struktuře, zatímco se mu nepodařilo překonat poslední maximum. Podaří se mu ovšem odrazit od posledního minima, nebo půjdeme hledat nové dno korekce? Pojďme se spolu podívat na aktuální technickou analýzu Bitcoinu a na to, jaké scénáře jsou pravděpodobné a co dělat v případě, kdy cena poroste nebo bude klesat.

Bitcoin vytvořil nižší maximum ve srovnání s bodem 2, který představuje rezistenci na hladině 52 000 $. Cena tak stále pokračuje v potenciální reverzní zóně a stále může potvrdit 123 bottom formation. K tomu však musí bezpodmínečně udržet dvojité dno na bodech 1 a 3.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V naší VIP skupině každý den obchodujeme a analyzuje 50 párů na různé kryptoměny, forex a indexy. Přidej se do naší živé komunity a získej bezkonkurenční náhled do tržních analýz, díky kterým budeš mít přehled o všem, co se děje na trhu. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také – TOP 3 důvody, proč token XTZ narostl o 40 % za jediný den

BTC stále nepotvrdil dlouhodobé dno

Nakupovat bychom měli v případě, kdy cena potvrdí proražení bodu 2 a zároveň by se jí mělo podařit překonat i rezistenci z lokálních maxim korekce. Naopak stop-loss lze zadat pod hladinu bodu 3. Zadávání stop-lossu je však při hledání dna korekce rizikové.

Z dlouhodobějšího hlediska se nachází silná supportní zóna na 41 000 $ a naopak rezistentní zóna na 57 000 $ a 61 300 $. Z téhož hlediska však cena dosahuje stále vyššího maxima i minima, a proto dlouhodobý trend nebyl porušen. Z krátkodobého hlediska však stále čekáme na potvrzení dlouhodobého minima.

Mohlo by tě zajímat – Představitelé Shiba Inu mají smělé plány – nová blockchainová hra může nakopnout token SHIB


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.