Analýza BTC – cena formuje reverzní pattern, ukončení korekce ale není potvrzené

btc formuje 123 bottom
btc formuje 123 bottom. Zdroj: Shutterstock.com/pedrosek

BTC nakonec potvrdil stejné krátkodobé lokální minimum, pokračuje tak v sideway struktuře. Reverze trendu však stále nebyla potvrzena. Za posledních 24 hodin Bitcoin nezaznamenal prudkou volatilitu. Nejpodstatnější je nyní udržet krátkodobý support na hladině cca 46 700 $, pokud chceme pomýšlet nad rostoucím legem.

Bitcoin formuje potenciální 123 bottom formation, nicméně cena na její potvrzení potřebuje překonat bod 2 na hladině 52 000 $. Zatím se cena nachází mezi bodem 2 a 3, nevíme tedy, jestli tento pattern bude nakonec platný. Podobnou situaci jsme měli 19. – 23. listopadu, kdy pattern nakonec selhal.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začátečník? Nevadí! V naší VIP skupině se kromě prvního nákupu kryptoměn naučíš ziskově obchodovat na burze a staneš se profesionálním obchodníkem. Čeká tě více než 15 kurzů a 200 hodin vzdělávání. Navíc v rámci členství získáš kompletní přístup k 50 analýzám a všem našim otevřeným obchodům. To vše jen od 40 EUR na měsíc. >>> Objednat VIP členství <<<

Přečti si také: Analýza BTC – cena je krátkodobě sideway, jak by vypadal býčí scénář?

BTC tvoří reverzi, která není potvrzena

Jak vidíme na grafu, bod 2 se nachází v blízké oblasti rezistence, která je tvořena z lokálních maxim korekce. Pokud se ceně podaří překonat tuto rezistenci, současný korekční leg bude ukončen. Z dlouhodobého hlediska sledujeme supportní oblast na hladině cca 41 000 $.

Zmíněný průraz rezistence z maxim a bodu 2 by měl být doprovázen růstem objemů. Ty zatím neindikují oživení a jsou na minimální úrovni. Podobné ukončení korekce dokonce nastalo i při poslední korekci koncem září. Současná korekce je klasická ať už silou nebo strukturou.

Mohlo by tě zajímat:

TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu

Prohlížeč Opera zahajuje významnou spolupráci s blockchainem Solana – kdo bude králem Web3?

Podle těchto metrik obchodníci upřednostňují ETH před Bitcoinem – cena poroste

Robert Kiyosaki: „Na trh přichází krach a deprese, tlačené falešnou inflací“

Výpadek AWS „znehybnil“ decentralizovanou burzu dYdX – Vyvolává to obavy z decentralizace!

Ředitel CIA – zpravodajská služba je v současnosti zaměřená na kryptoměny!


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.