Jižní Afrika začátkem roku odhalí regulační rámec pro kryptoměny! Inspirují se i ostatní africké země?

Share This Post

Začátkem roku 2022 bude mít Jižní Afrika nový regulační rámec, který bude pokrývat kryptoměny.

Unathi Kamlana, komisař úřadu pro řízení finančního sektoru v Jižní Africe, uvedl, že zavedení tohoto rámce bude zaměřeno na zmírnění jakýchkoli potenciálních rizik.

Kryptoměny stále považují za „vysoce rizikové“

Jihoafrický regulátor finančního sektoru (FSCA) má představit nový regulační rámec, který bude pokrývat kryptoměny, již začátkem roku 2022.

Mohlo by tě zajímat: TOP 3 kryptoměny, které se nyní vyplatí koupit po poklesu

Podle Unathi Kamlana, komisaře z FSCA, nový rámec určí, jak by se mělo obchodovat s kryptoměnami, například Bitcoinem, Ethereem apod. Kamlana ve svých komentářích uvedl, že jeho organizace nebyla dvakrát ochotna legitimizovat tyto „vysoce rizikové produkty“.

Komisař se vyjádřil následovně: „Chceme být schopni zasáhnout, když budeme mít pocit, že potenciálním zákazníkům se poskytují produkty, kterým nerozumí a které jsou příliš riskantní. Musíme být velmi opatrní, a kromě jejich legitimizace budou zapotřebí i určitá pravidla.“

FSCA, který navrhuje pravidla obchodování s kryptoměnami ve spojení s jinými regulačními orgány, přezkoumá také, jak kryptoměny interagují s tradičními finančními produkty a zda představují hrozbu pro finanční stabilitu.

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Jižní Afrika by mohla jít příkladem v regionu

Kamlana dále tvrdí, že kryptoměny zatím nepředstavují systémové riziko pro stabilitu finančních sektorů. Avšak FSCA je považuje za aktiva, nikoli za měny.

Představitel vyzval Jihoafričany, aby se vyhýbali soukromě vydaným digitálním měnám, které nejsou stabilní a spolehlivé jako měny vydané centrálními bankami.

„Radím retailovým investorům, aby počkali, co vyhlásí centrální banka,“ dodává úředník.

V květnu zahájila Jihoafrická rezervní banka průzkumnou studii o zavedení digitální měny centrální banky (CBDC). Centrální banka je také součástí pilotního programu s těmi v Austrálii, Singapuru a Malajsii na zkoušení mezinárodní spolupráce ve sféře CBDC.

Vidíme, že i ostatní země Afriky se chystají vydat své digitální měny. Politici tam ale vůči kryptoměnám nemají moc pozitivní postoj. Afrika je však kontinent, jemuž by se využití kryptoměn určitě hodilo.

Čti dál: Administrativa Joe Bidena představila plán, který se zaměří i na kryptoměny! Co bude obsahovat?

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...