Věřili byste? Centrální banka v Zimbabwe nedůvěřuje kryptoměnám! Hyperinflace ale není o nic lepší

Zimbabwe kryptoměny
Zimbabwe kryptoměny, zdroj: www.shutterstock.com/Mc_Cloud

Nedají si říct. Rezervní banka Zimbabwe stále nevěří kryptoměnám a odsuzuje je. Nicméně zájem o vývoj vlastní digitální měny centrální banky má, uvádí guvernér.

Zimbabwe by se takový Bitcoin určitě hodil

Guvernér rezervní banky Zimbabwe (RBZ) John Mangudya uvedl, že jeho instituce má zájem o vytvoření digitální měny centrální banky (CBDC). Důvod? Centrální banka nevěří kryptoměnám.

Mohlo by tě zajímat: Visa oznamuje novou kryptokonzultační službu pro obchodníky a banky

Kromě nedůvěry v digitální aktiva se Mangudya také podělil s názory centrální banky o následování kroků jiných zemí, které již zavedly CBDC.

Vysvětlil, že „jako centrální banka nevěříme kryptoměnám. Věříme v digitální měnu centrální banky, která v podstatě bude představovat variantu e-zimbabwe dolaru. Digitální měna zde bude místo kryptoměny.“

Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Centrální banka vysílá experty do Nigérie

Banka místo toho, aby přijala kryptoměny, naznačila, že RBZ vyšle tým expertů do Nigérie. Tato nejlidnatější země Afriky se stala prvním územím, kde spustili své CBDC. Podle zprávy se tým bude zabývat problematikou, zkušenostmi a perspektivami, na které se dotazují centrální banky Nigérie (CBN) ve věci spuštění e-Naira.

Kromě plánované návštěvy Nigérie Mangudya uvedl, že RBZ už má svůj vlastní tým, který se věnuje fintechu, na kterém „velmi tvrdě pracují“. Podle guvernéra je plánem centrální banky zajistit, aby RBZ nezaostávala za ostatními centrálními bankami, které také pracují na svých vlastních CBDC.

Mohlo by tě zajímat:

Vitalik Buterin představil „endgame“ roadmapu pro ETH 2.0

MicroStrategy opět rozšiřuje své portfolio nákupem BTC v hodnotě 82,4 milionu USD

Ubisoft uvádí na trh platformu „Ubisoft Quartz“ spolu s energeticky efektivním blockchainem a NFT!

Prezident Salvadoru Bukele se na Twitteru „obul“ do významného kritika Bitcoinu Petra Schiffa!

Whatsapp zavádí v USA kryptoplatby prostřednictvím chatu

Je budoucností hudebního průmyslu sektor NFT, nebo metaverzum?


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.