Florida otevírá bránu Bitcoinu – guvernér Ron DeSantis disponuje zajímavým plánem

Florida a Bitcoin
Florida a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, Marcelo Mollaretti

V jednotlivých regionech USA se kryptoměny stávají čím dál populárnější. Po Miami se o slovo hlásí i Florida. Guvernér tohoto státu Ron DeSantis navrhl program, který má otevřít bránu kryptoměnám.

Florida a kryptoměny

Zdá se, že se Florida může stát dalším státem, který poskytne Bitcoinu důležitou podporu a podmínky k inovacím.

„Náš názor je jasný, vítáme svět kryptografických technologií a chceme se ujistit, že tak učiní i státní vláda,“ uvedl Ron DeSantis.

Přečti si také: Administrativa Joe Bidena představila plán, který se zaměří i na kryptoměny! Co bude obsahovat?

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Guvernérův program umožní podnikům na Floridě platit státní poplatky v BTC a jiných kryptoměnách. Tento krok může být velmi dobrým signálem pro přilákání investorů.

Florida si může brát příklad a zkušenosti od Miami, kde starosta Suarez umožnil obyvatelům platit městské poplatky a daně z nemovitostí v BTC. Městští zaměstnanci by dokonce brzy mohli dostávat mzdy v bitcoinech. Ještě v říjnu uvedl, že jeho plán rychle postupuje.

Mohlo by tě zajímat: Je budoucností hudebního průmyslu sektor NFT, nebo metaverzum?

DeSantis je tak dalším podporovatelem kryptoměn z oblasti regionálních politiků. Přestože stále není jasné, zda se Florida stane po Miami dalším centrem kryptoměn, už jen samotná publicita přilákala mnoho podniků, fanoušků či organizátorů konferencí. Uvidíme, co ukáže budoucnost.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.