Administrativa Joe Bidena představila plán, který se zaměří i na kryptoměny! Co bude obsahovat?

Joe Biden kryptoměny, zdroj:www.shutterstock.com/CrushRush
Joe Biden kryptoměny, zdroj:www.shutterstock.com/CrushRush

Administrativa Joe Bidena a Kamaly Harrisové představila svou novou strategii pod názvem „boj proti korupci“. Kryptoměny v ní hrají významnou roli.

Tento nový dokument zahrnuje využití nově založené pracovní skupiny a národního týmu v boji proti nelegálnímu používání kryptoměn a jiných digitálních aktiv.

Tým se bude aktivně zaměřovat na komplexní vyšetřování a trestní stíhání nelegálního zneužití kryptoměn.

Přečti si také – Je budoucností hudebního průmyslu sektor NFT, nebo metaverzum?

USA nechtějí „nelegální“ kryptoměny v zemi

Bílý dům tento týden oznámil, že v souladu s iniciativou prezidenta, vydává administrativa Joe Bidena a Kamaly Harrisové historicky první strategii Spojených států v boji proti korupci. 38 stranová zpráva popisuje strategii vlády USA, jak bojovat proti korupci nejen doma, ale po celém světě.

Jedním z klíčových bodů pro kryptonadšence je bod, ve kterém se hovoří o zvýšeném úsilí v oblasti prosazování práva, který obsahuje část „kryptoměny a korupce“. Ve zprávě se uvádí následující:

“Ministerstvo spravedlnosti bude používat nově založenou pracovní skupinu a nový národní tým, jenž se budou zabývat komplexním vyšetřováním a trestním stíháním vůči nelegálnímu zneužívání kryptoměn.”

Pokud chceš obchodovat nebo jen  nakupovat  kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Administrativa Joe Bidena chce mít pořádek

Zpráva dodává, že zvýšená pozornost se zaměří zejména na „trestné činy spáchané na virtuálních kryptoburzách a aktéry zúčastněných v praní špinavých peněz.“

Ministerstvo spravedlnosti už v říjnu stihlo založit národní tým proti vymáhání kryptoměn (NCET). Americká zástupkyně generálního prokurátora Lisa Monaco to okomentovala následujícím způsobem:

„Tým bude také pomáhat při sledování a vymáhání majetku včetně online plateb zločineckým kryptoměnonvým skupinám, které využívají ransomware.“

V červnu představila administrativa Bidena svoji strategii boje proti kryptoobchodnímu ransomware (vyděračskému softwaru). Tento dokument v sobě zahrnuje „rozšíření analýzy digitálních aktiv či kryptoměn a aktivní monitorování podezřelých transakcí.“

Joe Biden také před nedávnem vyzval ostatní přátelské země, aby se společně zapojily do boje proti kriminálníkům a nelegálnímu využívání kryptoměn či jiných digitálních aktiv.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.